środa, 8 lutego 2012

Mustangi idą do pierwszej ligi

To im się niewątpliwie należało. Na boisku bowiem walkę o pierwszą ligę przegrali w drugiej dogrywce meczu ze Spartans Warszawa. Potem nie dali rady zespołowi z pierwszej ligi w meczu barażowym. Ale w sezonie 2012 Mustangs Płock zagrają w PLFA I. Awans przyniosła reorganizacja rozgrywek polegająca na utworzeniu ekstraklasy futbolu amerykańskiego. 


Nic to, że pierwsza PLFA nie będzie najwyższą klasą rozgrywkową i płocczanie w zasadzie pozostają na drugim szczeblu rozgrywek krajowych futbolu amerykańskiego. Z pewnością jednak jej poziom będzie wyższy niż ubiegłorocznej PLFA II. Do ekstraklasy trafiło bowiem jedynie sześć najlepszych polskich zespołów futbolu amerykańskiego. W sezonie 2011 w najwyższej klasie rozgrywkowej występowało ich 10. Płocczanie w nowym sezonie trafili do grupy północnej PLFA I w której rywalizować będą ze starymi znajomymi z drugiej ligi.

Plotki na temat możliwości gry Mustangów w pierwszej lidze dzięki reorganizacji rozgrywek pojawiły się na początku tego roku. Pierwsza wersja mówiła o możliwości secesji kilku najlepszych pierwszoligowców i stworzeniu przez nich odrębnych rozgrywek, bliżej nieokreślonej międzynarodowej Lidze Regionalnej. Dość długo sytuacja była niejasna. I wreszcie w przededniu największego święta futbolu amerykańskiego na świecie, jakim jest finał ligi w USA - Super Bowl, karty zostały odkryte. 

Na wzór innych dyscyplin powołano do życia ekstraklasę futbolu amerykańskiego, w której zagra sześć najlepszych polskich zespołów: AZS Silesia Rebels (powstała w wyniku fuzji drużyn AZS Silesia Miners i Warriors), Devils Wrocław, Kozły Poznań (Kozły połączyły się z 1.KFA Fireballs Wielkopolska), Kraków Tigers, Seahawks Gdynia oraz Warsaw Eagles. W pierwszej lidze (PLFA I) zagra osiem, a w PLFA II 13 zespołów. Obie niższe ligi podzielono na grupy północną i południową. Mustangs Płock zagrają w grupie północnej ze Spartans Warsaw, Husarią Szczecin i z Lowlanders Białystok.

– Nasi przeciwnicy prezentują bardzo podobny poziom do tego, na którym graliśmy w sezonie 2011 – powiedział Sportowcowi Płockiemu Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangów. – Chcąc jak najlepiej zaprezentować się w kolejnych rozgrywkach, obecnie ciężko pracujemy nad poprawą szybkości, zwinności i kondycji.

Pierwszym rywalem futbolistów amerykańskich z Płocka będzie Spartans Warsaw, a mecz zostanie rozegrany 24 kwietnia. – Gramy u siebie i jak zawsze będziemy walczyć do końca – zapowiada Chlebny. – Dobrze pamiętamy finał ligi przegrany po dogrywce w stolicy, teraz przyjdzie czas na rewanż.

Z każdym rywalem płocczanie zmierzą się po dwa razy – u siebie i na wyjeździe. Mustangi mają do wyrównania rachunki szczególnie ze Spartanami, jak i z Lowlanders, z którymi wygrali dotychczas tylko po raz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz