środa, 15 lutego 2012

Ruchy kadrowe przy Łukasiewicza 34


Michał Rutkowski podpisał półroczną umowę z Wisłą. Dwudziestoletni wychowanek Olimpii Koło został wypożyczony do płockiego klubu do końca sezonu 2011/2012. Jeśli sztab szkoleniowy Wisły będzie zadowolony z postawy młodego środkowego pomocnika, istnieje możliwość przeprowadzenia transferu definitywnego. Jego ewentualna kwota została zapisana w umowie wypożyczenia. Jednocześnie czterej zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu zostali przeniesieni do Młodej Wisły.


Nowy nabytek płockiego klubu urodził się 9 października 1991 roku w Kole. Swoją karierę rozpoczynał w miejscowej Olimpii, skąd po kilku sezonach przeniósł się do Sokoła Kleczew. W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 zagrał w 17 meczach trzeciej ligi i w jednym spotkaniu Pucharu Polski, zdobywając cztery bramki. Po zaledwie półrocznym pobycie w Kleczewie trafił do Płocka.

Michał Rutkowski to szósty zawodnik pozyskany przed wiosenną częścią sezonu 2011/2012 przez klub z ulicy Łukasiewicza 34. Wcześniej do Wisły trafili: Richard David, Mosart Alves, Boris Pesković, Piotr Petasz i Marko Radić. Sztab szkoleniowy zdecydował się również na włączenie do pierwszego zespołu Adriana Bieńkowskiego i Damiana Koryto, którzy dotychczas występowali w Młodej Wiśle.

Z pierwszego zespołu do Młodej Wisły trafili tymczasem Damian Adamczyk, Damian Drężewski, Mateusz Pielak i Bartłomiej Sielewski. Z Płockiem pożegnali się: Robert Chwastek (koniec kontraktu), Radosław Kursa (wypożyczenie do Motoru Lublin) oraz Edison i Jacek Skrzyński (za porozumieniem stron).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz