wtorek, 14 lutego 2012

Płock rządzi w kadetkach. Victoria przegrywa z Józefovią

Płocczanki zajęły całe podium III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) w tenisie stołowym w kategorii kadet - rocznik 1997 i młodsze. Co więcej wszystkie trzy należą do tych młodszych. Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock zajmując pierwsze miejsce wywalczyła jednocześnie awans do III Ogólnopolskiego TK, w którym w ostatni weekend lutego w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie) zmierzy swoje siły wśród najlepszych 40 kadetek w kraju. Tymczasem jedyny płocki męski zespół tenisa stołowego, jaki pozostał na placu boju w tegorocznych rozgrywkach ligowych - Victoria Płock poniosła nieoczekiwaną porażkę 3:7 z sąsiadem z tabeli MLKS Józefovią Józefów.


Trener Victorii Janusz Rozner był bardzo niezadowolony po meczu z Józefovią. - Mogliśmy ten mecz wygrać, w najgorszym razie 6:4, ale stało się inaczej - powiedział "Sportowcowi Płockiemu". - Taki jest jednak ten sport i można przegrać nawet, gdy prowadzi się 2:0 w setach - dodał.

Tak właśnie było w spotkaniu Victorii z Józefovią. W pierwszej części meczu zarówno Robert Wojnarski, jak i Sebastian Kopacki prowadzili po 2:0 w setach ze swoimi rywalami. Wojnarski z grającym trenerem rywali Pawłem Chułerańskim, a Kopacki z Kamilem Smolińskim. Również Kamil Łażewski i Andrzej Wawrzyniak nie wygrali swych pierwszych gier i przed pojedynkami deblowymi zrobiło się niezbyt ciekawie dla Victorii, która przegrywała w meczu już 0:4. Cień szansy na remis dało wygranie przez płocczan dwóch gier deblowych. Jednak w drugiej części tylko Sebastian Kopacki dołożył punkt meczowy, niespodziewanie pokonując niekwestionowanego lidera zespołu gości - Chułerańskiego. Niestety jego kolegom nie udało się równie dobrze zaprezentować i płocki zespół musiał pogodzić się z porażką 3:7.

Józefovia wyprzedziła Victorię w tabeli II ligi. Płocczanie niebezpiecznie zbliżyli się do strefy zespołów, które w drugiej części sezonu będą walczyły o utrzymanie się w lidze. Są na 9. miejscu, ale nad 11. w tabeli, pierwszym z grupy spadkowej, Warmią  Lidzbark Warmiński mają tylko dwa punkty przewagi. Do końca rundy zasadniczej zostały cztery kolejki. - Mecz z Józefovią mógł praktycznie przesądzić o naszym pozostaniu w lidze, musimy jednak walczyć dalej - mówi Rozner. - Mam nadzieję, że praktycznie do utrzymania się w lidze wystarczą już tylko dwa zwycięstwa. 

Tymczasem w następnej kolejce płocczan czeka trudna przeprawa z Condohotels Morliny II Ostróda, rezerwami zespołu występującego w tenisowej Superlidze. Na punkty mogą bardziej liczyć w spotkaniach u siebie z Warmią i Mlexerem Elbląg.

Zupełnie inne nastroje towarzyszyły płocczankom wracającym z III WTK rozegranego w Wyszogrodzie. Żałować można tylko, że awans na wyższy szczebel mogła uzyskać tylko jedna z nich, bowiem wszystkie prezentują wysoki poziom odstający od rywalek w kategorii kadet. Najtrudniej na podium było awansować rozstawionej w turnieju z numerem jeden - 11-letniej Wiktorii Ziemkiewicz, która choć mieszka i uczy się w Płocku to trenuje i reprezentuje barwy GLKS Nadarzyn. Już w ćwierćfinale stoczyła pięciosetowy pojedynek z zawodniczką Nadwiślanina Płock Anną Nowakowską. Sobie tylko znanym sposobem pokonała czwartą z płocczanek, która gdyby miała więcej szczęścia w Wyszogrodzie, również mogła się znaleźć na podium.

W bodaj najbardziej emocjonującym pojedynku WTK-u, w walce o udział w finale turnieju spotkały się Ziemkiewicz i Anna Wereszczaka z Nadwiślanina. Mecz, w którym było więcej nerwów i teatru niż gry w tenisa stołowego wygrała 3:2 młodsza Wiktoria i to ona dostała szansę walki w finale turnieju z Katarzyną Bagrowską z Nadwiślanina o awans do III OTK. Trzynastoletnia Bagrowska rozstrzygnęła finałowy pojedynek na swoją korzyść w czterech setach, łamiąc opór rywalki w przedostatnim secie wygranym na przewagi 12:10. Trzecie miejsce zajęła Anna Wereszczaka po pokonaniu 3:1 w małym finale Agaty Zakrzewskiej z GKTS Wiązowna. Anna Nowakowska zajęła ostatecznie miejsce w przedziale 9-12, przedział niżej (13-16) uplasowała się piąta z płocczanek startujących w turnieju - młodziczka Nadwiślanina Dominika Wolińska i był to jej najlepszy wynik w tej starszej kategorii wiekowej.

W Wyszogrodzie miał miejsce bardzo miły akcent dla płockiego środowiska. Trener Nadwiślanina Płock Grzegorz Lipczyński, współtwórca ostatnich sukcesów klubu a wcześniej współautor sukcesów nieistniejących dziś Spółdzielcy Płock i Alumna Płock został wyróżniony przez Polski Związek Tenisa Stołowego Złotą Odznaką Zasłużony dla PZTS. Brązową odznakę otrzymał Rafał Wereszczaka - społeczny opiekun i kierownik drugoligowego zespołu dziewcząt Nadwiślanina Płock, redaktor naczelny i wydawca "Sportowca Płockiego". 


Wyszogród, 11 lutego 2012 r. III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kategoria kadet (rocznik 1997 i młodsze) - ćwierćfinały: Anna Wereszczaka (Nadwiślanin Płock) - Paulina Molska (UKS Bielany 273 Warszawa) 3:0 (8, 4, 9); Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) - Anna Nowakowska (Nadwiślanin) 3:2 (7, -9, 7, -7, 7); Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Eliza Brzęczek (Nadarzyn) 3:1 (10, -8, 6, 5). Półfinały: Ziemkiewicz - Wereszczaka 3:2 (10, 7, -3, -8, 7); Bagrowska - Klaudia Ciesielska (KS Ożarowianka Ożarów Maz.) 3:1 (11, 7, -9, 6). Finał: Ziemkiewicz - Bagrowska 1:3 (-5, 4, -10, -3). Mecz o III miejsce: Wereszczaka - Agata Zakrzewska (GKTS Wiązowna) 3:1 (6, -5, 10, 9).
Kolejność końcowa: 1. Bagrowska (awans do OTK), 2. Ziemkiewicz, 3. Wereszczaka, ..., 9-12. Nowakowska, ..., 13-16. Dominika Wolińska (Nadwiślanin), ... (startowało 31 zawodniczek).


Płock, 12 lutego 2012 r. 
II liga mężczyzn 
Victoria Płock - Józefovia Józefów 3:7
Punkty dla Victorii: Sebastian Kopacki - 1,5; Robert Wojnarski, Kamil Łażewski, Andrzej Wawrzyniak - po 0,5 pkt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz