wtorek, 21 lutego 2012

Przetarcie z Miedzią przed podróżą do Rosji

Już w niedzielę 26 lutego piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock czeka jeden z najważniejszych meczów sezonu 2011/2012. Od wyniku wyjazdowego spotkania z HC Sankt Petersburg zależy bowiem ich awans do TOP 16 Velux Ligi Mistrzów. Zanim jednak ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera uda się w podróż do Rosji, w meczu PGNiG Superligi podejmie w Płocku siódemkę Miedzi Legnica. W pierwszej rundzie nafciarze wygrali w Legnicy 26:23, chociaż do przerwy gospodarze prowadzili 10:9. W rewanżu, który zostanie rozegrany w Orlen Arenie w środę 22 lutego, faworytami są gospodarze. Do meczu muszą jednak podejść w pełni skoncentrowani. I absolutnie nie mogą zlekceważyć rywali, którzy w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce od końca.

Legniczanie w osiemnastu rozegranych do tej pory meczach zdołali zgromadzić na swoim koncie zaledwie 11 punktów. Wygrali tylko pięć meczów, zremisowali jeden, a dwunastokrotnie schodzili z boiska pokonani. W tabeli PGNiG Superligi wyprzedzają tylko Juranda Ciechanów i Warmię Społem Olsztyn.

W Legnicy nafciarze po pierwszych 30 minutach gry przegrywali 9:10. Na szczęście w drugiej połowie zdołali zmobilizować się do nieco lepszej gry, dzięki czemu wygrali 26:23. Najwięcej bramek dla Orlen Wisły zdobył wówczas Michał Kubisztal (na zdjęciu), który ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Pięć goli dla zwycięskiego zespołu zdobył Muhamed Toromanović. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu gospodarzy był Aleksander Kokoszka, który siedmiokrotnie trafił do bramki Orlen Wisły.