wtorek, 21 lutego 2012

Pływacy u zastępcy prezydenta

Trudno wymienić wszystkie medale, jakie młodzi pływacy KP MZOS Płock przywieźli z Rosji, gdzie na początku lutego wystartowali w zawodach o Puchar Szefa Administracji Rejonu Mytiszczi pod Moskwą. Łącznie zdobyli 27 medali indywidualnych i trzy w sztafecie, z czego jedenaście było z najszlachetniejszego kruszcu. W pamięci trenera Jurija Szyczkowa, który ze swoimi podopiecznymi udał się w podróż do zaprzyjaźnionego z Płockiem miasta, najbardziej jednak utkwił morderczy wyścig australijski, który przerwano, gdy zwycięstwo było już praktycznie w rękach płocczanina. Pływaków przyjął w ratuszu zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski by podziękować im za niezwykle udany start.


- Serdecznie gratuluję medali z Mitiszczi, cieszę się, że płoccy pływacy po raz kolejny wykazali się hartem ducha i jestem dumny, że miasto reprezentują tak utalentowani zawodnicy - powiedział dwunastce młodych pływaków Roman Siemiątkowski, odpowiedzialny w zarządzie miasta za sprawy sportu. Wszyscy zawodnicy, wiceprezes klubu i trener zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi od prezydenta miasta oraz drobnymi upominkami. 

Podróż do stolicy rejonu Mytiszczi (odpowiednika polskiego powiatu) była okazją dla młodych sportowców do zwiedzenia Moskwy, z której najbardziej zapamiętali Plac Czerwony oraz bardzo trudne warunki atmosferyczne - minus 22 stopnie w ciągu dnia. Już podczas samych zawodów nic jednak nie przeszkodziło im w zdobywaniu laurów i poprawianiu życiowych rekordów. Trzy najlepsze w życiu czasy ustalił w Mytiszczi Dominik Bruchajzer, po dwa Damian Chrzanowski i Piotr Sternak oraz w jednej konkurencji swój rekord życiowy ustaliła Zofia Leszczyńska. 

Cztery medale indywidualne, trzy złote i jeden srebrny przywiozła z Mitiszczi siedemnastolatka Magdalena Kalińska. Po jednym mniej medalu do swoich kolekcji dołączyli 25-latek Maciej Lewandowski, czternastolatka Zofia Leszczyńska i jej rówieśnik Piotr Sternak. W reprezentacji Płocka wystąpili ponadto: Piotr Przyborowski, Katarzyna Janiszkiewicz, Dominik Bruchajzer, Arkadiusz Chrzanowski, Sylwia Ejnik, Wiktor Wiśniewski, Piotr Mikuła, Anna Solak. Skład ekipy uzupełnił społeczny wiceprezes Klubu Pływackiego MZOS Waldemar Jakóbczyk. W zawodach wzięło udział ponad 170 sportowców w barwach 11 klubów z Turcji, Polski, Rosji i Białorusi.

- Zawody stały na wysokim poziomie, trzeba było pływać szybko, średni wynik nie starczał do pierwszej piątki - ocenia trener Szyczkow. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz