poniedziałek, 20 lutego 2012

Młodzi nafciarze pojadą do Szczecina lub Końskich


Kusy Szczecin i KSSPR Końskie zainteresowane są zorganizowaniem turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Jak powiedział „Sportowcowi Płockiemu” trener juniorów Orlen Wisły Robert Jankowski, większość zespołów, które zapewniły sobie udział w finale, opowiada się za rozegraniem imprezy w Końskich. Przemawia za tym zarówno doświadczenie działaczy KSSPR-u w organizowaniu imprez młodzieżowej piłki ręcznej, jak i stosunkowo niewielka – w porównaniu ze Szczecinem – odległość, jaką do pokonania miałaby większość ekip.


Awans do turnieju finałowego wywalczyły sobie: KSSPR Końskie, Agrykola Warszawa, Szczypiorniak Olsztyn, Anilana Łódź, Orlen Wisła Płock, Nielba Wągrowiec, Kusy Szczecin i Siódemka Chełmek. Nieoficjalnie wiadomo, że chęć zorganizowania u siebie tej imprezy zgłosiły do Związku Piłki Ręcznej w Polsce drużyny z Końskich i Szczecina

– Jeśli finał rozgrywany byłby w Szczecinie, musielibyśmy tam pojechać co najmniej jeden dzień przed rozpoczęciem turnieju. To samo dotyczy zresztą ekip z Łodzi, Warszawy, Wągrowca, Końskich czy Olsztyna – powiedział „Sportowcowi Płockiemu” trener juniorów Orlen Wisły Robert Jankowski. – Dlatego jeżeli Związek Piłki Ręcznej w Polsce zechce uwzględnić zdanie uczestników imprezy, powinna ona zostać zorganizowana w Końskich, bo taka jest wola większości trenerów.

2 komentarze:

  1. Śmiem twierdzić, że z Wągrowca do Szczecina jest dwa razy bliżej niż do Końskich

    OdpowiedzUsuń
  2. :-)) Na pewno. I Wągrowcu mamy bardzo ładne jezioro. Zapraszamy latem!

    OdpowiedzUsuń