piątek, 17 lutego 2012

Podział punktów na początek

W pierwszym meczu półfinałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej ekipa Orlen Wisły zremisowała z Nielbą Wągrowiec 31:31. Płocczanie stracili jeden punkt, chociaż jeszcze dwie minuty przed końcową syreną prowadzili różnicą trzech bramek. Niestety, w niezwykle nerwowej końcówce spotkania podopieczni trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela nie zdołali zdobyć chociażby jednego gola, sami zaś stracili trzy. W drugim meczu pierwszego dnia Vive Targi Kielce wygrały z MKS MOS Wrocław 31:26, obejmując dzięki temu prowadzenie w turnieju półfinałowym. Kolejnym rywalem młodych płocczan będzie wrocławski MKS MOS.

Młodzi nafciarze nieszczególnie rozpoczęli swój pojedynek z Nielbą. Już po kilku minutach goście prowadzili 4:1, sprawiając wrażenie znacznie lepiej zorganizowanych. Na szczęście podopieczni trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela zdołali się pozbierać i wyjść na jednobramkowe prowadzenie.

Drugi kwadrans pierwszej połowy to ostra walka bramka za bramkę, w której żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Kiedy zabrzmiała syrena oznajmiająca koniec pierwszej odsłony, gospodarze prowadzili różnicą jednego oczka.

Po zmianie stron juniorzy Orlen Wisły dość szybko zdołali odskoczyć na cztery bramki, ale wągrowczanie nie zamierzali dawać za wygraną. Zdołali nie tylko odrobić straty, ale nawet wyjść na prowadzenie. Gospodarze błyskawicznie wyrównali i znowu odskoczyli na kilka oczek. Końcówka należała jednak do Nielby, która zdołała doprowadzić do remisu. Kolejnym rywalem Orlen Wisły będzie MKS MOS Wrocław. Jeśli płocczanie chcą awansować do finału MPJ, powinni