piątek, 17 lutego 2012

Kandydat do awansu lepszy w śnieżnym sparingu


Piłkarze Wisły przegrali w Płocku mecz kontrolny z Zawiszą. Ekipa z Bydgoszczy, która nie ukrywa swoich ambicji sięgających awansu do ekstraklasy, zwycięskiego gola zdobyła niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego. Ostatnim rywalem ekipy prowadzonej przez trenera Libora Palę przed wyjazdem na zgrupowanie w Pradze będzie Pelikan Łowicz. Mecz rozegrany zostanie w czwartek o 11.00 w Płocku.


Obfite opady śniegu mocno dały się we znaki piłkarzom obu zespołów. Chociaż jeszcze trzy godziny przed rozpoczęciem meczu wydawało się, że warunki będą całkiem przyzwoite, biały puch ostatecznie zasypał boczne boisko stadionu przy ulicy Łukasiewicza 34. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach więcej było przypadku niż efektownych zagrań. Na szczęście żaden z zawodników nie doznał kontuzji, co jest największym pozytywem piątkowego sparingu. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych i groźnie wyglądających starć piłkarzy,  miedzy którymi doszło niemal do regularnej bijatyki na środku boiska pod koniec pierwszej połowy. Na szczęście zdecydowana reakcja sędziego i pomoc kilku zawodników z obu stron, którzy wykazali się rozsądkiem, załagodziło sytuację i w dalszej części meczu piłkarze koncentrowali się bardziej na grze niż na dogryzaniu rywalom. 

W drużynie Wisły zabrakło tym razem Łukasza Nadolskiego, Piotra Petasza i Eivinasa Zagurskasa, którzy trenują indywidualnie po doznanych w ostatnim czasie urazach. Pierwszego gola dla przyjezdnych zdobył w 43. minucie Martins Ekwueme. Do wyrównania w 65. minucie doprowadził Mosart Alves. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 89. min. Paweł Zawistowski precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, zdobywając drugą bramkę dla Zawiszy.

Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)
Bramki:
Mosart (65.) dla Wisły oraz Ekwueme (43.) i Zawistowski (89.) dla Zawiszy.
Wisła: Pesković - Jakubowski, Wyczałkowski (43. Matar), Radić, Skumórski - Sekulski, Zembrowski, David, Ricardinho (50. Jaroń) - Daniel (46. Mosart), Biliński.
Zawisza: Witan - Iłków-Gołąb, Skrzyński, Drzymont, Cuper - Strąk, Ekwueme, Lipiński, Błąd - Mąka, Leśniewsk oraz (po przerwie): Pejkov - Stefańczyk, Hrymowicz, Jankowski, Oleksy - Markowski, Zawistowski, Kukol, Stachewicz - Masłowski, Wójcicki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz