czwartek, 16 lutego 2012

O awansie zadecydują sami

Sankt Petersburg HC (na zdjęciu) wygrał wyjazdowy mecz 9. kolejki rozgrywek grupowych Velux Ligi Mistrzów z HCM Constantą i pozostaje w grze o awans do ekskluzywnego grona TOP 16, zespołów, które wezmą udział w fazie pucharowej tych rozgrywek. Rosjanie wygrali w Buzau 26:24 (12:10) i mają tylko dwa punkty straty do Orlen Wisły. Wszystko teraz w rękach płocczan. Jeżeli w niedzielę nie przegrają z Metalurgiem Skopje to będą mogli cieszyć się z historycznego awansu. W przypadku porażki z zespołem z Macedonii, prorocze mogą się okazać słowa trenera z Petersburga Dimitrija Torgovanova wypowiedziane po meczu w Płocku, że w ostatecznym rozrachunku bramki zdobyte przez Rosjan w Płocku będą się bardzo liczyć.


Przed meczem Orlen Wisły z Metalurgiem los zespołu z Sankt Petersburga jest jednak w rękach płocczan i warto z tego skorzystać, nie czekając na mecz w Rosji, który odbędzie się w następny weekend. Tymczasem dodatkową motywację do dobrej postawy w Płocku dostali niedzielni rywale płocczan. Słoweński Cimos Koper sensacyjne zremisował w Niemczech z liderem grupy HSV Hamburg 27:27 i wyprzedził Macedończyków w tabeli. Jeśli niedzielni rywale Wisły chcą myśleć jeszcze o drugim miejscu w grupie C, muszą z płocczanami wygrać. 

Bohaterami dwóch pierwszych spotkań dziewiątej kolejki w grupie C Ligi Mistrzów, byli bramkarz z Petersburga Vadim Bogdanov, którego udane interwencje dodały pewności siebie kolegom z pola i powstrzymały napór gospodarzy oraz aż trzech zawodników Cimosu - bramkarz Gorazd Skopf (dwie obrony w końcówce spotkania), Matjaz Brumen (najlepszy strzelec - 7 goli) i Milorad Krivokapic, zdobywca dwóch ostatnich bramek dla mistrzów Słowenii w meczu z HSV. 

- Jestem nie usatysfakcjonowany sposobem w jaki graliśmy, momentami wyglądało to, jakby moi zawodnicy absolutnie nie mieli woli zwycięstwa w tym meczu - skomentował pierwszy punkt stracony przez swój zespół w tegorocznej edycji LM trener HSV Hamburg Jens Hausler.

Szczypiorniści St. Petersburg HC wygrywając w Rumunii odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tej edycji Ligi Mistrzów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz