poniedziałek, 20 lutego 2012

Jutrzenka poznała finałowe rywalki


AZS PWSZ Jutrzenka Płock, Conrad Gdańsk, Dąbrówka Gniezno, KSS Kielce, MTS Kwidzyn, Ruch Chorzów, Sośnica Gliwice i Vistal Gdynia to drużyny, które wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się 5-10 marca 2012 roku. Miejsce jego rozegrania ustalą władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce na podstawie zgłoszeń od zespołów, które wywalczyły sobie prawo gry w decydującej fazie MPJ.


Ekipa AZS PWSZ Jutrzenka Płock sięgnęła po awans do finałowego turnieju wygrywając bez straty punktu półfinał rozgrywany w płockiej hali Chemika. Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zdecydowanie wygrała wszystkie swoje mecze, zgarniając przy tym również dwa wyróżnienia indywidualne. Paulina Sirojć została wybrana najlepszą bramkarką turnieju, a Paulinie Zarembie przypadł tytuł króla strzelców. Niestety, obie te zawodniczki kończyły turniej półfinałowy z kontuzjami, podobnie jak Aleksandra Rędzińska. Sztab medyczny Jutrzenki zapowiada jednak, że zrobi wszystko, aby wszystkie urazy zostały wyleczone przed rozpoczęciem finałów.

Tymczasem wiadomo już, że w turnieju finałowym płocczanki trafiły do grupy M, w której rywalizować będą z KSS Kielce, Vistalem Gdynia i Dąbrówką Gniezno. W grupie N znalazły się Ruch Chorzów, Conrad Gdańsk, MTS Kwidzyn i Sośnica Gliwice. Po dwie najlepsze drużyny każdej z grup awansują do półfinału i walczyć będą o medale.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz