czwartek, 2 lutego 2012

Gdańsk służy młodym szczypiornistom


Drugą wygraną w sezonie 2011/2012 zaliczyła na swoim koncie rezerwowa drużyna Orlen Wisły Płock. Występujący w pierwszej lidze podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego pokonali w Gdańsku tamtejszą Szkołę Mistrzostwa Sportowego 35:33. Co ciekawe, pierwsze zwycięstwo młodzi nafciarze zanotowali również w Gdańsku, ogrywając Spójnię Wybrzeże. Mimo drugiego zwycięstwa w rozgrywkach płocczanie pozostają na ostatnim miejscu w tabeli, ale do przedostatniego SMS ZPRP Gdańsk mają już tylko dwa punkty straty.

Młodzi szczypiorniści z Płocka zdołali wygrać wyjazdowe spotkanie z SMS ZPRP Gdańsk, chociaż do przerwy gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek Co ciekawe, jednym z najlepszych zawodników miejscowego zespołu był Adam Morawski, płocki bramkarz grający obecnie w SMS-ie. 

– Cała drużyna zasłużyła na wyróżnienie. Widać było jeszcze trochę braków wynikających z niewielkiej ilości startów w ostatnim okresie. Błędy, które w pierwszej połowie dały przeciwnikowi przewagę, wynikały z ze zbyt dużej motywacji ze strony naszych zawodników i bardzo dobrej dyspozycji naszego bramkarza w barwach SMS-u Adama Morawskiego – powiedział trener Bogdan Janiszewski. – Na szczęście po zmianie stron mądra i zespołowa gra pozwoliła nam na kontrolę meczu. Szczególnie cieszy dobry początek drugich trzydziestu minut oraz zimna krew w decydujących fragmentach pojedynku. Tego brakowało nam w pierwszej części rozgrywek.

Następnym rywalem Orlen Wisła II będzie prowadzący w tabeli Vertex Sokół Kościerzyna. Spotkanie, planowane początkowo na sobotę 4 lutego, rozegrane zostanie cztery dni później, w środę o godz. 18.00. W trakcie najbliższego weekendu odbywać się będzie w Płocku ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. 

– Podejdziemy do meczu z liderem jak do każdego innego. Chcemy jak najlepiej zaprezentować się w ataku i w obronie. Zawsze walczymy o zwycięstwo, nieważne z kim przychodzi nam się zmagać – mówił trener Bogdan Janiszewski. – Każdy punkt i każdy widoczny postęp cieszy nas niezmiernie. Razem z Michałem Skórskim staramy się nie tworzyć presji i spokojnie analizować poszczególne elementy gry. Mamy cały czas pozytywny obraz tych chłopców, chociaż przed nami jeszcze mnóstwo pracy.

SMS ZPRP Gdańsk – Orlen Wisła Płock II 33:35 (19:16)

Wisła Płock: Fiodor, Durzyński – Adamski 9, Obiała 6, Wojkowski 5, Rupp 5, Orędowicz 4, M.Sikorski 2, Miedziński 2, Bożek 1, Góralski 1, Zalewski, Kozłowski, J.Sikorski.


Wyniki pozostałych spotkań XIII kolejki: Arot-Astromal Leszno - Spójnia Wybrzeże Gdańsk 29:20 (14:8); KS Wójcik Meble Techtrans Elbląg - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 24:21 (14:12); Gaz-System Pogoń Szczecin - GSPR Gorzów Wlkp. 31:23 (16:12); Vetrex Sokół Kościerzyna - WKS Grunwald Allegro Poznań 25:23 (9:9); Polski Cukier-Pomezania Malbork - Zepter AZS UW Warszawa 24:24 (10:11).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz