wtorek, 28 lutego 2012

Cztery piłeczki do szczęścia...

Trzynastoletnia Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock po raz drugi w tym sezonie wystartowała w gronie najlepszych tenisistek stołowych w kraju z rocznika 1997 i młodszych (kat. U15). W III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym nieznacznie poprawiła swój wynik z poprzedniego startu na tym szczeblu rozgrywek. Do wyrównania najlepszego swojego wyniku w tej kategorii wiekowej i zdobycia kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zabrakło płocczance dosłownie wygrania czterech piłek. Nic jednak nie jest straconego, kolejną szansę zameldowania się w gronie najlepszych kadetek w Polsce otrzymają dwie najlepsze zawodniczki zaplanowanych w połowie kwietnia mistrzostw województwa w tej kategorii wiekowej. Potem trzeba będzie jednak jeszcze wygrać eliminacje strefowe dla dwóch województw.  Katarzyna jest rok młodsza od najstarszych kadetek i na zaistnienie w tej kategorii wiekowej ma jeszcze cały następny sezon. Tak czy inaczej, jest pierwszą zawodniczką Nadwiślanina, która w kadetkach dwukrotnie uczestniczyła w OTK, będąc rok młodszą od najstarszych kadetek. W poprzednim sezonie we wszystkich trzech OTK kadetek zagrała Aleksandra Lau z Nadwiślanina (rocznik 1996, wówczas najstarszy), na koniec rozgrywek 18. zawodniczka w Polsce w tej kategorii wiekowej. W III OTK sezonu 2010/2011 zagrała również Kasia zajmując miejsce 26-28. Tym razem w turnieju rozegranym w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie) została sklasyfikowana na miejscu 35. 

Niestety, gry w grupie eliminacyjnej potoczyły się zupełnie nie po myśli płocczanki. Zaczęło się jednak całkiem dobrze, od planowej i pewnej wygranej 3:1 z zawodniczką ZKS Drzonków (woj. lubuskie) Aleksandrą Górną. Choć już w tym pojedynku powinno się zapalić światło ostrzegawcze, bo płocczanka dwa sety wygrała minimalną różnicą piłek, w tym jeden na przewagi. No i potem zaczął się koszmar, który oby jednak długo nie śnił się po nocach, ubiegłorocznej mistrzyni Polski w młodszej kategorii wiekowej - młodziczek.

Bagrowska najpierw przegrała 1:3 z rok starszą i wyżej rozstawioną w turnieju Karoliną Zając z UKS Dalachów (woj. opolskie). Być może płocczanka za bardzo miała w pamięci nieudane dla SP 20 Płock mistrzostwa Polski szkół podstawowych sprzed dwóch lat, gdzie Karolina z Dalachowa stanęła na drodze do lepszego wyniku płockiej drużyny. W kolejnym jednak pojedynku Katarzyna dość niespodziewanie uległa 2:3 młodszej o rok Agacie Uchnast, zawodniczce miejscowego Rokity Brzeg Dolny. 

Mimo dwóch porażek nie wszystko było jeszcze stracone. Jak się potem okazało, w przypadku zwycięstwa w ostatnim pojedynku, przeciwko numerowi 1 w grupie, Natalii Guzdek z JKTS Jastrzębie (woj. śląskie), Katarzyna wyszłaby z grupy i kontynuowała grę w tzw. turnieju dodatkowym o wejście do pierwszej szesnastki zawodów. Płocczanka walczyła bardzo dzielnie ze starszą o rok rywalką. Traciła sety, ale za chwilę wyrównywała wynik, a w piątej decydującej partii objęła już prowadzenie 7:3! Niestety w tym momencie, jakby ktoś wyłączył prąd zawodniczce Nadwiślanina, która przegrała osiem piłek z rzędu, seta i cały mecz, żegnając się jednocześnie z turniejem w Brzegu Dolnym. 

Dzięki zdobyczom punktowym z Brzegu, w wojewódzkim turnieju eliminacyjnym do półfinału strefowego,  Kasia będzie rozstawiona z numerem jeden, a awans na dalszy szczebel rozgrywek uzyskają tym razem dwie zawodniczki. W półfinale strefowym o dwa miejsca na OOM walczyć będzie osiem zawodniczek z czterech województw, po dwie z mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.

Brzeg Dolny, 25-26.2.  III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Turniej grupowy - kategoria II. Grupa W:  Katarzyna Bagrowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Aleksandra Górna (ZKS Drzonków) 3:1 (9, -7, 10, 8); Karolina Zając (UKS Dalachów) - Bagrowska 3:1 (8, -7, 4, 7); Bagrowska - Agata Uchnast (MKS Rokita Brzeg Dolny) 2:3 (-12, -6, 9, 6, -8); Natalia Guzdek (JKTS Jastrzębie) - Bagrowska 3:2 (8, -9, 4, -11, 7). Pozostałe gry w grupie W: Guzdek - Uchnast 3:0, Zając - Górna 2:3, Guzdek - Górna 3:1, Zając - Uchnast 3:0, Guzdek - Zając 3:2, Górna - Uchnast 2:3. Kolejność w grupie: 1. Guzdek, 2. Zając, 3. Uchnast, 4. Bagrowska, 5. Górna.
Kolejność końcowa III OTK kadet (dziewczęta): 1. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław), 2. Klaudia Nawrocka (UZTS Barcin), 3. Karolina Lalak (KTS Sygnał Lublin), ..., 10. Karolina Tokarczyk (GLKS Nadarzyn), 11. Dominika Rosłaniec (KS Puznówka 1996), ..., 14. Beata Kogut (MKS Pogoń Siedlce), ...., 28. Monika Klimczak (UKS Return Piaseczno), ... , 35. Bagrowska,... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz