sobota, 28 stycznia 2012

Zastępca Backstroma w poniedziałek pojawi się w Płocku


Duński lewoskrzydłowy Kenneth Olsen (na zdjęciu) może już w poniedziałek podpisać kontrakt z Orlen Wisłą. Wcześniej jednak przejdzie dokładne badania. Jeśli nie wykażą one nic niepokojącego, Duńczyk zostanie zawodnikiem płockiego klubu do końca maja, zastępując Joakima Backstroma, którego poważna kontuzja odniesiona w Niemczech wykluczyła z treningów na co najmniej sześć-osiem tygodni. Jeśli lewoskrzydłowy z Danii pokaże się z dobrej strony, jego kontrakt być może zostanie przedłużony również na sezon 2012/2013.


27-latek z Danii występował między innymi w Aalborgu i Bjerringbro-Silkeborg, a także niemieckiej 2. Bundeslidze. Ostatnio grał w duńskiej drugiej lidze. – Kandydaturę Olsena braliśmy pod uwagę już od pewnego czasu. Kontuzja Joakima Backstroma zmusiła nas do szybkiego działania, stąd oferta dla Duńczyka – przyznał prezes Andrzej Miszczyński na oficjalnej stronie klubu. – W lutym czeka nas bardzo intensywny okres i niezwykle ważne mecze.

Nafciarzy już w najbliższym czasie czekają trzy pojedynki, które zdecydują o tym, czy uda im się awansować do Final 16 Ligi Mistrzów, a także prestiżowy rewanż w PGNiG Superlidze z Vive Targami Kielce. Tymczasem Adam Wiśniewski ma za sobą udział w niezwykle wyczerpujących mistrzostwach Europy, dlatego znalezienie zmiennika dla niego było priorytetem dla władz klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz