sobota, 28 stycznia 2012

Ograli Świt w Nowym Dworze

Po dwóch zremisowanych meczach kontrolnych przyszła wreszcie pora na zwycięstwo. Przygotowujący się do wiosennej części sezonu 2011/2012 piłkarze Wisły pokonali w Nowym Dworze ekipę tamtejszego Świtu 2:0. Oba gole dla zespołu prowadzonego przez trenera Libora Palę zdobył Kamil Biliński. W płockiej ekipie zadebiutowali Boris Pesković i Piotr Petasz.

Rozgrywane w Nowym Dworze Mazowieckim spotkanie toczyło się w ciężkich warunkach. Dużo szybciej dostosowali się do nich goście. Już w drugiej minucie bramkarza miejscowych pokonał Kamil Biliński. Zanim zakończyła się pierwsza połowa, nafciarze mieli jeszcze kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku. Niestety, żadnej z nich nie zdołali wykorzystać.

Po zmianie stron wciąż dominowali przyjezdni, a ukoronowaniem ich gry był kolejnych gol zdobyty przez Kamila Bilińskiego po podaniu Joao Paulo Daniela. Poza strzelcem obu goli powody do zadowolenia miał również Boris Pesković, który swój debiut w barwach Wisły zakończył bez straty gola.

Świt Nowy Dwór Maz. - Wisła Płock 0:2 (0:1)
Bramki: Biliński 2 (2. i 55)

Wisła: Pesković - Jakubowski, Wyczałkowski, Nadolski ( 65. Radić), Petasz (65. Skumórski) - Sekulski, Matuszek (65. David), Rutkowski (65. Jaroń), Matar - Biliński (65. Ricardinho), Daniel.