piątek, 27 stycznia 2012

Płockie święto brydża

Medaliści mistrzostw świata, Europy, w tym aktualny wicemistrz świata seniorów włącznie ze znaną aktorką, sympatyczką dyscypliny Renatą Dancewicz, okrasili swoją obecnością turniej brydża sportowego o Puchar Prezydenta Płocka 2012, zaliczany do cyklu Grand Prix Mazowsza. Nic dziwnego, że w tak doborowym gronie najlepsza płocka para Krzysztof Fleming/Andrzej Zakrocki z drugoligowej Mazovii - Petroremontu  zajęła siódme miejsce w stawce 52 par. Puchar prezydenta za pierwsze miejsce trafił do gorzowsko-bydgoskiej pary Michał Lewiński/Leszek Hejne. Nagrody finansowe i rzeczowe o łącznej wartości ponad pięciu tysięcy złotych  trafiły do 14 par.


Trzecie miejsce w turnieju zajęła para utytułowanego Apolinarego Kowalskiego, wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i Europy, który w Płocku zagrał z Ewą Miszewską z ekstraklasowego My Po-Wa Poznań. Aktualny wicemistrz świata seniorów Jerzy Russyan oraz aktualni wicemistrzowie Europy par Irena i Jan Chodorowscy byli bardzo uprzejmi dla gospodarzy i nie pchali się do miejsc na podium, choć para Russyana z Waldemarem Burakowskim przez długi czas turnieju była w samej czołówce, dopóki nie zaliczyła dwóch wpadek - nieopatrznego mówiąc w języku brydżowym, puszczenia trzech bez atu, a potem zbyt rychłego skontrowania trzech trefli, gdy samemu można było się odważyć na grę cztery piki. Ostatecznie utytułowane pary zajęły miejsca 17 i 24 (państwo Chodorowscy) notując przyzwoity wyniki powyżej 50 proc.

55,06 proc. uzyskała najlepsza para bielskiego GOK-u Aleksander Marciniak/Leszek Pęcherzewski plasując się na wysokim 9. miejscu. Poza niezrzeszonymi w zawodach wzięło udział 11 par brydżystów występujących w barwach płockich klubów i jedna w barwach GOK-u Bielsk. Płocczanie i bielszczanie grali jednak jeszcze w trzech parach mieszanych z zawodnikami innych klubów.

Mocno zaznaczyli swój udział w imprezie brydżyści z TKKF Kubuś Sierpc. Aż dwie pary (Dariusz Jagodziński/Sławomir Malanowski oraz Wojciech Rzeszotarski/Andrzej Sokołowski) zmieściły się w pierwszej dziesiątce turnieju.

Renata Dancewicz z partnerką Iwoną Czajką reprezentująca barwy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zajęły 22 miejsce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz