środa, 4 stycznia 2012

Ten trzeci - Paweł Szkopek

W rozpoczynającym się pod koniec lutego nowym sezonie  motocyklowych mistrzostw świata World Supersport, dobrzykowianin Paweł Szkopek będzie startował praktycznie na własne konto. Do zespołu Bogdanka PTR Honda, w którym wcześniej znalazł się Brytyjczyk Sam Lowes, dołączył bowiem kolejny zawodnik - Mathew Scholtz, urodzony w Durbanie 19-latek z południowoafrykańskim obywatelstwem. Z uwagi na przepisy, pozwalające każdemu zespołowi wystawienie jedynie dwóch zawodników, formalnie Lowes i Scholtz wystartują w barwach Bogdanka PTR Honda, zaś Paweł Szkopek reprezentować będzie barwy Bogdanka Honda PTR.


Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie Bogdanka Racing - Paweł Szkopek będzie mógł skupić się na dalszym rozwoju, postępach i walce o punktowane pozycje bez presji rywalizacji w klasyfikacji zespołowej, natomiast Lowes i Scholtz mają bardzo duże szanse na wywalczenie dla Bogdanki tytułu zespołowego. Cała trójka wystartuje w pełnym cyklu MŚ World Supersport na identycznie przygotowanych przez brytyjski PTR motocyklach z zamiarem walki o tytuł mistrzów świata zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej - podkreślono w komunikacie teamu sponsorowanego przez kopalnię Bogdanka PTR oraz Hondę. 

- Po udanym debiucie w pełnym cyklu mistrzostw świata, jako pierwszy i jedyny zespół w serii w tym roku podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej i stawiamy na intensywny rozwój - zapewnia Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing. - Dzięki współpracy z PTR w barwach Bogdanki wystawimy aż trzech zawodników i zamierzamy walczyć o mistrzowskie laury, zarówno w klasyfikacji zawodników, jak i zespołów. Sam i Mathew to tegoroczni faworyci, podczas gdy Paweł z pewnością znów dostarczy polskim kibicom mnóstwo emocji - dodaje.

- Rozpoczynamy sezon 2012 z najsilniejszym składem w naszej historii i wszystkimi zawodnikami zdolnymi do regularnej walki w pierwszej dziesiątce - twierdzi natomiast Simon Buckmaster, manager PTR. - Po tym, jak w latach 2009 i 2010 wywalczyliśmy wicemistrzostwo, w tym roku mamy największą szansę na tytuł. Cieszymy się bardzo z kontynuacji naszej współpracy z Bogdanka Racing, po tym jak w poprzednim roku wywalczyliśmy dwa podia. Sam Lowes i Mathew Scholtz to młody i zdolny duet, którego celem będzie walka o mistrzostwo zespołowe, podczas gdy Paweł Szkopek zamierza regularnie walczyć o punkty.

Sezon World Supersport rozpocznie się 26 lutego na torze Phillip Island w Australii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz