czwartek, 5 stycznia 2012

Trudny rywal młodych szczypiornistów

Prowadzona przez trenera Jarosława Cieślikowskiego młodzieżowa reprezentacja Polski od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Płocku. Na zakończenie obozu treningowego młodzieżówka rozegra dwa towarzyskie spotkania ze swoimi rówieśnikami z Danii. Rywal jest niesłychanie wymagający – to aktualni mistrzowie mistrzowie świata w tej kategorii wiekowej. Pierwszy mecz z Duńczykami zostanie rozegrany w sobotę 7 stycznia o 17.00, drugi dzień później w samo południe. Wstęp na oba mecze jest wolny.

Trener Jarosław Cieślikowski powołał na zgrupowanie 18 zawodników, wśród których znaleźli się trzej płocczanie – występujący na co dzień w pierwszej ekipie Orlen Wisły Paweł Paczkowski oraz grający w rezerwach Adrian Wojkowski i Kacper Adamski. Poza nimi na obozie stawili się również: Łukasz Rogulski (Szczypiorniak Olsztyn - SMS Gdańsk), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Paweł Niewrzawa (Nielba Wągrowiec), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Patryk Walczak (Pogoń Szczecin), Łukasz Kużdeba i Patryk Małecki (Zagłębie Lubin), Michał Kapela (Chrobry Głogów), Hubert Kornecki i Rafał Biegaj (KSSPR Końskie), Paweł Gregor (Siódemka Legnica), Artur Chmieliński (Spójnia Wybrzeże Gdańsk), Damian Spychalski (Techtrans Elbląg), Dennis Szczęsny (DHC Rheinland – Niemcy) oraz Oliver Staszewski (WHV Wilhelmshafener – Niemcy).

Zgrupowanie w Płocku dla prowadzonej przez trenera Jarosława Cieślikowskiego reprezentacji młodzieżowej jest jednym z etapów przygotowań przed turniejem kwalifikacyjnym mistrzostw Europy, który odbędzie się w kwietniu w Legionowie. W zawodach, oprócz gospodarzy, wezmą udział reprezentacje Macedonii i Finlandii. Awansuje tylko zwycięzca, ale wydaje się, że zajęcie pierwszego miejsca jest dla Polaków jak najbardziej realne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz