poniedziałek, 2 stycznia 2012

Podwójna wygrana „Bila”


Kamil Biliński (na zdjęciu) został wybrany Piłkarzem Roku Wisły Płock. O jego zwycięstwie zadecydowały głosy kibiców, którzy najwyżej docenili umiejętności 24-letniego napastnika wypożyczonego ze Śląska Wrocław. Drugie miejsce w rankingu przypadło Krzysztofowi Kamińskiemu, a trzecie Jackowi Góralskiemu. Warto przypomnieć, że „Bilu” wygrał również plebiscyt na najlepszego piłkarza rundy wiosennej. Wyprzedził wówczas Krzysztofa Kamińskiego i Matara Gueye.


Kamil Biliński trafił do Płocka przed wiosenną rundą sezonu 2010/2011. Wystąpił wówczas w 17 meczach, w których zdobył 12 bramek, walnie przyczyniając się do awansu Wisły do pierwszej ligi. Jesienią „Bilu” wpisał się na listę strzelców już w pierwszym meczu nowego sezonu, zapewniając nafciarzom wygraną 1:0 z Piastem Gliwice. Później trafił dwukrotnie w przegranym 3:5 wyjazdowym meczu Pucharu Polski z Resovią. Później były jeszcze trafienia w meczach z Termaliką Bruk Bet Nieciecza (1:3) i Olimpią Elbląg (1:1).

Po spotkaniu z elblążanami przyszła posucha, która trwała aż do wygranego 1:0 meczu z KS Polkowice. Później „Bilu” zanotował jeszcze dwie bramki i dwie asysty w meczu z Sandecją Nowy Sącz, wygranym 6:1.
Wśród uczestników plebiscytu władze Wisły rozlosowały trzy karnety na mecze, które wiosną 2012 roku nafciarze rozgrywać będą w roli gospodarza. Wejściówki trafią do rąk Edyty, Pawła i Przemysława. Będą one ważne jedynie z Kartą Kibica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz