czwartek, 19 stycznia 2012

Kadra prawie skompletowana

Czeski trener płockiej Wisły Libor Pala (na zdjęciu) dokonał kilku dość poważnych zmian w składzie pierwszego zespołu. Bardzo poważne szanse na zatrudnienie w płockim klubie mają Brazylijczyk Mosart Alves, Serb Marko Radić, Czech Richard David oraz Polacy: Michał Rutkowski, Marcin Bodnar i Szymon Matuszek. Wiosną w klubie z ulicy Łukasiewicza 34 na pewno nie zagra Robert Chwastek, który nie przedłużył wygasającego kontraktu (początkowo usiłował dogadać się z Górnikiem Zabrze, teraz szuka swojej szansy w Ruchu Chorzów). Niepewna jest również dalsza przyszłość Damiana Adamczyka, który podjął treningi w Gdyni z tamtejszą Arką oraz Łukasza Sekulskiego, którego testuje Widzew Łódź. Do szerokiej kadry pierwszego zespołu zostali dołączeni również trzej gracze z Młodej Wisły.


Mosart Alves to 23-letni zawodnik z Brazylii, który może stać się poważnym wzmocnieniem płockiej linii ofensywnej. Powinien walczyć z Kamilem Bilińskim o drugie miejsce w ataku, obok Joao Paulo Daniela.
Czech Richard David ma 24 lata. Z równym powodzeniem może występować jako środkowy obrońca lub defensywny pomocnik. Trener Libor Pala zna go jeszcze z czasów swojej pracy w Czechach. Ostatnim klubem czeskiego obrońcy był CSK UH Brod.


Marko Radić, 26-letni Serb może grać jako stoper lub lewy obrońca. Przez kilka sezonów występował w MFK Rużomberok. Trener Pala doskonale zna tego gracza, a jego umiejętności ocenia bardzo wysoko.
Marcin Bodnar i Szymon Matuszek mają po 23 lata. Pierwszy z nich grał ostatnio w Polonii Świdnica, drugi w Piaście Gliwice. 20-letni Michał Rutkowski to ofensywny pomocnik, który występował ostatnio w Sokole Kleczew. Trener Libor Pala uważa, że wszyscy trzej młodzi Polacy to zawodnicy, którzy powinni idealnie pasować do prowadzonego przez niego zespołu. Nie tylko pod względem umiejętności czysto piłkarskich, ale również ze względów charakterologicznych.

Do szerokiej kadry pierwszego zespołu zostali włączeni również Damian Koryto, Adrian Bieńkowski i Jakub Kustra – wychowankowie płockiego klubu, którzy dotychczas grali w Młodej Wiśle.

Jedyną pozycją, na którą poszukiwane jest jeszcze wzmocnienie, pozostała bramka. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i zarząd przyznają jednak w nieoficjalnych rozmowach, że już niebawem powinna zostać podpisana umowa z nowym golkiperem.

Pierwszy mecz kontrolny w obecnym cyklu przygotowawczym piłkarze Wisły rozegrają już w sobotę 21 stycznia. O 12.00 zmierzą się z Legionovią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz