piątek, 16 grudnia 2011

Handballowe ostatki

W niedzielę 18 grudnia o 17.30 rozpocznie się ostatnie w tym roku spotkanie piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock rozgrywane w PGNiG Superlidze. Podopieczni trenera Larsa Walthera zmierzą się w Głogowie z ekipą tamtejszego Chrobrego. W czwartej kolejce pierwszej rundy nafciarze pokonali u siebie ekipę z Głogowa 34:22. Drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego będzie chciała chociaż częściowo zrewanżować się za tak wysoką porażkę odniesioną na początku rozgrywek.

Kiedy 23 września Chrobry pojawił się w Płocku, był jedną z trzech – obok gospodarzy i Vive Targów Kielce – ekipą, która mogła pochwalić się zdobyciem kompletu punktów w pierwszych trzech kolejkach. Głogowianie pokonali kolejno MMTS Kwidzyn, Warmię Olsztyn i Juranda Ciechanów. Wszystko wskazywało więc na to, że widowisko w Orlen Arenie powinno być bardzo emocjonujące.

Tymczasem okazało się, że goście w całym meczu zdobyli zaledwie jednego gola więcej niż nafciarze w samej tylko pierwszej połowie. Już po 30 minutach gry było 21:10 dla miejscowych i trudno byłoby sobie wyobrazić, aby po przerwie role miały się odwrócić. Faktycznie, miejscowi wygrali wysoko 34:22. Najskuteczniejszym strzelcem Orlen Wisły okazał się Michał Kubisztal, który zdobył sześć bramek. Jednego gola mniej zanotował Christian Spanne. W ekipie z Głogowa sześciu zawodników zapisało na swoim koncie po trzy gole.

W 14 rozegranych do tej pory kolejkach spotkań Chrobry zanotował sześć zwycięstw, jeden remis i siedem porażek, dzięki czemu zgromadził na swoim koncie 13 punktów. Daje to głogowianom szóste miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Orlen Wisła natomiast dziesięciokrotnie wygrywała swoje mecze, zanotowała też dwa remisy i dwie porażki. Nafciarze z 22 punktami zajmują drugie miejsce, tracąc sześć oczek do liderującej ekipy Vive Targów Kielce, która jako jedyna w PGNiG Superlidze ma na koncie komplet zwycięstw.
Po rozegraniu 15. kolejki spotkań nastąpi przerwa na potrzeby reprezentacji (przygotowanie do mistrzostw Europy i udział w turnieju finałowym tej imprezy. Szesnasta kolejka spotkań PGNiG Superligi przewidziana jest na pierwszy weekend lutego. Orlen Wisła Płock zmierzy się wówczas we własnej hali z Azotami Puławy.