piątek, 16 grudnia 2011

Gwiazdy Superligi, gwiazdy reprezentacji

Niesamowita gratka czeka już za kilka dni w Płocku miłośników tenisa stołowego. We wtorek i w środę w Orlen Arenie rozegrany zostanie Turniej Gwiazd 2011 Superligi Tenisa Stołowego, w którym wystąpi dziesięciu wspaniałych tej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, w tym aż trzech zawodników Bogorii Grodzisk Mazowiecki, zeszłorocznego ćwierćfinalisty ping-pongowej Ligi Mistrzów i tegorocznego półfinalisty Pucharu ETTU (odpowiednika piłkarskiego Pucharu UEFA, obecnie Ligi Europy). Twarzą turnieju jest jednak, najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik i wciąż najlepszy, jedenastokrotny mistrz Polski, czterokrotny olimpijczyk, ćwierćfinalista mistrzostw świata w 1995 roku, Lucjan Błaszczyk, obecnie reprezentujacy barwy ZKS Drzonków. Pula nagród turnieju sięga 12,5 tys. złotych.
 - Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - powiedział przed przyjazdem do Płocka Lucjan Błaszczyk. - Po rezygnacji z gry w reprezentacji nie miałem okazji, aby uczestniczyć w zawodach indywidualnych. Po raz ostatni w turnieju gry pojedynczej wziąłem udział w Praga Open w sierpniu. Każdy z dziesięciu zawodników ma szanse na wygranie zawodów - uważa największy gwiazdor płockiej imprezy.

W Prague Open popularny "Lucek" wygrał rywalizację seniorów, pokonując w finale ikonę czeskiego tenisa stołowego Petra Korbela, trzeci był tam wicemistrz Polski 2011 Zeng Yi Wang, a dopiero w ćwierćfinale tego turnieju odpadł Daniel Górak. To właśnie "Wandżi", Górak i Robert Floras reprezentować będą barwy Bogorii w Orlen Arenie. Do Płocka przyjadą kilka dni po meczu tegorocznej edycji europejskiej Ligi Mistrzów. Dziś, tj. w piątek grodziszczanie podejmują u siebie mistrza Austrii, triumfatora LM w sezonie 2007/2008, SVS Niederosterreich i jeśli wygrają zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Doborową stawkę uzupełniają, co wcale nie znaczy, że będą tłem dla pozostałych: wicemistrz Europy juniorów z 1999 roku, brązowy medalista ME w drużynie, aktualny mistrz Polski Bartosz Such z Olimpii -Unii Grudziądz, zawodnik piątej drużyny świata w 2006 roku Czech Martin Olejnik z Gorzoviii Romus Gorzów Wlkp., dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy - w deblu kadetów i w drużynie seniorów - Paweł Chmiel z SPAR AZS Politechnika Rzeszów, Chińczyk z kontem w polskim banku - Wenliang Xu z Alfy Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski, mistrz Europy kadetów w deblu z 2006 roku Piotr Chodorski z Odry Roeben KGHM Metraco Miękinia oraz Karol Szarmach z Condohotels Morliny Ostróda, którego można było podziwiać w finale Superpucharu Polski rozegranym w Orlen Arenie w czerwcu tego roku. Cała ósemka Polaków, którzy wystąpią w Orlen Arenie jest w oficjalnej kadrze Polski seniorów do końca grudnia. Górak, Such, Floras, Szarmach, Chmiel, Chodorski przed przyjazdem do Płocka zagrają w weekend w Zawierciu w II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów - kwalifikacjach do mistrzostw Polski 2012. 

Turniej w Płocku rozpocznie się grami eliminacyjnym we wtorek o godz. 15.00. Czterej wyłonieni we wtorek zawodnicy zagrają w środę o 19.00 w pojedynkach półfinałowych. Na godzinę 21.15 zaplanowano pojedynek półłfinałowy. W przerwach pomiędzy grami planowane są też gry pokazowe w wykonaniu przedstawicieli płockiego tenisa stołowego. Wstęp do Orlen Areny na Turniej Gwiazd jest wolny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz