czwartek, 24 listopada 2011

Testowa porażka. Wisła – Radomiak 1:2

Wisła przegrała 1:2 test-mecz z Radomiakiem. W składzie płockiego zespołu pojawili się przede wszystkim zawodnicy, których trener Libor Pala sprawdza jako potencjalnych kandydatów do gry w zespole z ulicy Łukasiewicza 34. Czwartkowy pojedynek z był pierwszym z trzech testów zaplanowanych na okres roztrenowania. Płocczanie zagrają jeszcze w sobotę 26 listopada z MKS-em Kutno, a dwa dni później z Lechem Rypin.


W barwach Radomiaka zagrali Damian Drężewski i Mateusz Pielak, dwaj gracze Wisły, którzy dostali zgodę na zmianę klubu.

Zimowe okno transferowe otwiera się 1 lutego 2012 r, dlatego władze klubu nie chcą na razie ujawniać, jacy zawodnicy przebywają w Płocku na testach. Ze strony http://www.90minut.pl/ dowiedzieć się można, że Wisła sprawdza przydatność Bartosza Kaśnikowskiego – 22-letniego obrońcy z drugoligowej Chojniczanki Chojnice oraz jego rówieśnika, występującego również w defensywie Łukasza Wenerskiego z Wdy Świecie. Decyzja dotycząca dalszych losów testowanych graczy zostanie podjęta w przyszłym tygodniu. Zarząd Wisły prowadzi też rozmowy z graczami, którzy nie zostali zaproszeni na jesienne mecze kontrolne.

Po zakończeniu okresu roztrenowania piłkarze Wisły dostaną wolne do 3 stycznia 2012 roku. Jednak od 14 grudnia będą musieli rozpocząć zajęcia indywidualne zgodne z harmonogramem przygotowanym przez sztab szkoleniowy Wisły. Od 4 do 13 stycznia odbywać się będzie kondycyjny obóz dochodzeniowy, a później zaplanowany jest ośmiodniowy mikrocykl przygotowawczy na własnych obiektach. W tym czasie płocczanie rozegrają mecze kontrolne, w których ich rywalami będą: Legionovia Legionowo, Radomiak Radom, Elana Toruń, Olimpia Grudziądz, Zawisza Bydgoszcz oraz Pelikan Łowicz.

Od 26 lutego do 6 marca nafciarze przebywać mają na obozie w Pradze, gdzie rozegrają kolejne trzy sparingi. Po powrocie z Czech będą na własnych obiektach szykować się do startu rozgrywek pierwszoligowych. W planie mają również mecz kontrolny ze Zniczem Pruszków.

Piłkarze Wisły Płock rozpoczną mecze ligowe spotkaniem na stadionie im. Kazimierza Górskiego z Olimpią Elbląg 17 marca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz