wtorek, 15 listopada 2011

Młodzi nafciarze w końcu się przełamali


Po siedmiu kolejnych porażkach piłkarze ręczni Orlen Wisły II Płock zdołali wreszcie odnieść pierwsze w sezonie 2011/202 zwycięstwo i zrobili to w imponującym stylu! Podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego aż dziesięcioma bramkami pokonali mierzącą bardzo wysoko ekipę Spójni -Wybrzeża Gdańsk. Sukces jest tym cenniejszy, że młodzi płocczanie rozgrywali ten mecz na wyjeździe. Mimo efektownej wygranej płocczanie pozostali na ostatnim miejscu w tabeli pierwszej ligi. Wyprzedzająca ich ekipa SMS-u Gdańsk może pochwalić się lepszym bilansem bramkowym.


Zaczęło się od nieznacznego prowadzenia miejscowych, ale płocczanie dość szybko przejęli inicjatywę. Grali do pewnych sytuacji rzutowych, popełniali niewiele błędów. Najskuteczniejszymi wśród nafciarzy w tym okresie byli Kacper Adamski i Krystian Nidzgorski. Nieźle na kole spisywał się również Adrian Wojkowski. Miejscowi zdołali odrobić część strat, ale końcówka należała do płocczan, którzy na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką.

Po zmianie stron nafciarze wyraźnie dominowali na placu gry. W pewnym momencie ich przewaga sięgnęła aż dwunastu bramek. Ostatecznie skończyło się wygraną różnicą „zaledwie” dziesięciu oczek. To pierwsze zwycięstwo rezerw Orlen Wisły w sezonie 2011/2012. – Nie można było sobie wyobrażać lepszego meczu. Od samego początku byliśmy nastawieni na wygraną i się w końcu udało – mówił po końcowej syrenie Adrian Wojkowski.

Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła II Płock 26:36 (12:17)
Spójnia Wybrzeże:
Głębocki, Chmieliński – Misiewicz 4, Derdzikowski 4 Jasowicz 3, Abram 3, Rakowski 3, Wojciechowski 2, Trojanowicz 2, Szczutowski 2, Suchocki 1, Sulej 1, Walasek 1, Siódmiak, Steege.
Orlen Wisła II: Fiodor, Dudek, Durzyński - Adamski 9, Obiała 4, Kozłowski 6, Nidzgorski 7, Wojkowski 8, Miedziński 2, Tokaj, Lewandowski, Kwiatkowski, Sarnacki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz