środa, 23 listopada 2011

GOK Bielsk na czele trzeciej ligi

Po pierwszym zjeździe trzeciej ligi mazowieckiej brydża sportowego na pierwszym miejscu w tabeli znalazł się GOK Bielsk. Bielszczanie walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem w grupie pierwszych sześciu zespołów zakończyli drugi zjazd II ligi brydżyści Masovii Petroremontu Płock. Nie powiodło się natomiast eksportowemu brydżyście z Bielska Grzegorzowi Narkiewiczowi, który w barwach tegorocznego mistrza Polski Auguri Warszawa zagrał w Klubowym Pucharze Europy - odpowiedniku Ligi Mistrzów w innych dyscyplinach sportowych. Polacy w stawce 12 zespołów w turnieju rozegranym w Bad Honnef w Niemczech zajęli piąte miejsce, dalekie od aspiracji i oczekiwań. Po rundzie zasadniczej drugiej ligi szansę walki o awans na wyższy szczebel rozgrywek otrzyma sześć pierwszych zespołów. I właśnie w tej grupie po drugim zjeździe tej klasy rozgrywkowej znaleźli się brydżyści Masovii Petroremontu Płock. W rozgrywkach, które miały miejsce w hotelu Gromada w Olsztynie płocczanie sprawili sporą niespodziankę pokonując 19:11 w ostatniej rundzie zjazdu lidera II ligi SBS Pale Franki Elbląg. Dzięki temu zwycięstwu oraz pokonaniu 17:13 Hetmana Białystok Masovia awansowała po drugim zjeździe z ósmego na szóste miejsce w stawce 16 zespołów grających w grupie NE II ligi. Najlepiej z płocczan w tych rozgrywkach spisuje się para Masovii Barbara Ostrowska/Piotr Nowak, którzy w klasyfikacji wg. rankingu butler z 0,52 pkt. plasują się na 75. miejscu w stawce 430 zawodników II ligi z całej Polski. Druga płocka para - Piotr Nowicki i Mariusz Nowak są w tej klasyfikacji na miejscu 126. z rankingiem butlera 0,3 pkt. 

Tymczasem w warszawskiej trzeciej lidze niezwykle udanie rozpoczęli rozgrywki brydżyści GOK Bielsk. Po pierwszym zjeździe są liderem tabeli, choć drugi zespół, który ma taką samą liczbę VP (Victory Points - punktów zwycięskich) - Hand-Prod Warszawa wyprzedzają różnicą zaledwie 10 impów (w tym przypadku małych punktów meczowych). W hotelu Annopol na warszawskiej Białołęce, gdzie odbył się pierwszy zjazd, bielszczanie wysoko bo aż 24:6 pokonali w meczu derbowym zespół Lew i Atan Płock. Potem w takim samym stosunku pokonali AZS UW Rozjazd Warszawa, ale dalej karta momentami odwracała się na ich niekorzyść. O pierwszym miejscu w tabeli brydżystów z Bielska przesądziło w końcu miażdżące zwycięstwo 25:2 nad KB Polfa Warszawa w ostatnim meczu zjazdu.

Na przeciwległym biegunie znalazł się zespół Lew i Atan, który po pierwszym zjeździe zajmuje 19. miejsce wśród 20 zespołów III ligi. Płocczanie zanotowali zwycięstwo tylko w jednym meczu, pokonując 16:14 GLKS Nadarzyn Bogorię II. W klasyfikacji butler najwyższe miejsce z powiatu płockiego zajął Aleksander Marciniak z GOK Bielsk osiągając imponujący współczynnik 1,5 pkt. Dało mu to 3. miejsce w stawce 163 zawodników z Mazowsza. Na 17 miejscu z wysokim butlerem 1,05 znalazł się jego kolega klubowy Władysław Dziachan. Z brydżystów Lwa i Atana najlepiej spisał się Rafał Maszenda sklasyfikowany na 36. miejscu z wynikiem 0,6 pkt.

II liga PZBS 
Olsztyn, II zjazd

Masovia Petroremont Płock - Hetman Białystok 17:13
KS Beniaminek Starogard Gdański - Masovia Petroremont Płock 20:10
Nari Morąg/Szczytno - Masovia Petroremont Płock 16:14
Ekspres z Kaszub Kartuzy Masovia Petroremont Płock 17:13
Masovia Petroremont Płock - SBS Pale Franki Elbląg 19:11

III liga mazowiecka
Warszawa, I zjazd

Lew i Atan Płock - GOK Bielsk 6:24
GOK Bielsk - AZS UW Rozjazd Warszawa 24:6
GLKS Nadarzyn Bogoria II - Lew i Atan Płock 14:16
GOK Bielsk - K2 Delta Raszyn 14:16
Team Natolin Warszawa - Lew i Atan Płock 16:14
Lew i Atan Płock - AZS UW Rozjazd Warszawa 14:16
GOK Bielsk - Team Natolin Warszawa 19:11
KS Wesoła Warszawa - GOK Bielsk 17:13
Lew i Atan Płock - KB Polfa Warszawa 7:23
GOK Bielsk - KB Polfa warszawa 25:2
Czwórka Warszawa - Lew i Atan Płock 18:12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz