poniedziałek, 14 listopada 2011

Błękitni przełamali kompleks własnego boiska kosztem Młodej Wisły

Po raz pierwszy w sezonie 2011/2012 gąbińscy Błękitni po meczu rozegranym w roli gospodarzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dopiero w 16. kolejce sezonu 2011/2012 drużyna prowadzona przez trenera Marka Ledziona pokonała rywala na swoim własnym boisku. Gąbinianie pokonali 3:1 drugą drużynę Wisły. Tymczasem po kilku dobrych meczach porażkę w Ciechanowie z tamtejszym MKS-em zanotował Amator Maszewo. Do zakończenia rundy jesiennej pozostała już tylko jedna kolejka, w której dojdzie do kolejnych derbów powiatu płockiego.

Pierwsza połowa derbowego spotkania Błękitnych z Młodą Wisłą zakończyła się wynikiem bezbramkowym, chociaż oba zespoły miały okazje do zdobycia przynajmniej jednego gola. Za to tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Radosław Wiśniewski, dając prowadzenie gospodarzom. Drugiego gola dla miejscowych w 66. minucie zdobył Dominik Dutkiewicz. Kiedy dziesięć minut przed końcem Paweł Knapik podwyższył na 3:0, zanosiło się na pogrom. Dopiero w 87. minucie honorowe trafienie dla Młodej Wisły zanotował na swoim koncie Jakub Kustra. Tym samym Błękitni przełamali kompleks swojego boiska, przerywając tym samym zwycięską serię nafciarzy.

Niestety, przerwana została również seria Amatora Maszewo. Podopieczni trenera Andrzeja Kicińskiego po kiepskim początku sezonu zaczęli grać coraz lepiej, ale w Ciechanowie nie byli w stanie poradzić sobie z tamtejszym MKS-em. Maszewianie przegrali 0:2 po bramkach, które zdobyli Paweł Mazurkiewicz i Bartosz Mroczek.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Amator Maszewo będzie gospodarzem spotkania z Błękitnymi Gąbin. Natomiast Wisła II Płock na pewno nie powiększy już swego dorobku punktowego, bo będzie pauzowała.

Błękitni Gąbin - Wisła II Płock 3:1 (0:0)
Bramki: Wiśniewski (47.), Dutkiewicz (66.) i Knapik (80.) dla Błękitnych oraz Kustra (87.) dla Wisły II

Żółte kartki: Widzyński, Dutkiewicz (Błękitni) oraz Śnieć (Wisła II).
Błękitni: Kłosiński - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki - Różycki (82. Ziarkowski), Kiełbasa, Dębicki, Dutkiewicz (86. Paczkowski), Widzyński (60. Skierkowski) - Wiśniewski (75. Knapik).
Wisła: Rak - Śnieć, Edison, Kotarski (79. Kołodziejski), Pielak (70. Stański) - Drężewski, Koryto, Stański, Mitura - Garczewski, Kustra.

MKS Ciechanów - Amator Maszewo 2:0 (2:0)
Bramki:
Mazurkiewicz, Mroczek

Pozostałe rezultaty: Huragan Wołomin - KS Łomianki 2:2 (0:2), Nadnarwianka Pułtusk - Bug Wyszków 0:2 (0:0), Wkra Żuromin - Tęcza 34 Płońsk 0:1 (0:1), Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Marcovia 2000 Marki 3:1 (2:0), MKS Przasnysz - Korona Szydłowo 1:1 (0:1), Kasztelan Sierpc - Mławianka Mława 2:2 (1:2). Pauzował GKP Targówek
Tabela: 1. Targówek 37, 2. Bug 32, 3. Mławianka 30, 5. Wisła II 28, 8. Błękitni 24, 13. Amator 14