poniedziałek, 14 listopada 2011

Wygrana na zakończenie rundy. AZS AWF Poznań – Jutrzenka 16:23

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock w pierwszej lidze. Debiutujące na tym szczeblu rozgrywek płocczanki tym razem pokonały w Poznaniu tamtejszy AZS AWF 23:16. Dzięki temu drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zakończyła pierwszą rundę sezonu 2011/2012 na wysokim, drugim miejscu. Runda rewanżowa rozpocznie się już w najbliższy weekend. Jutrzenka wyjedzie tym razem do Obornik, aby zmierzyć się z tamtejszą Spartą.

Zawodniczki Jutrzenki udanie wróciły do gry po tygodniowej przerwie. Chociaż szczypiornistki AZS AWF Poznań zapowiadały, że zamierzają zdobyć komplet punktów, okazało się, że od deklaracji do ich wykonania wiedzie daleka droga.

Już po dziesięciu minutach gry płocczanki prowadziły w Poznaniu 5:2. Niestety, w tym momencie coś się zacięło i kolejne cztery gole padły łupem miejscowych, które wyszły na jednobramkowe prowadzenie.
Na szczęście końcówka pierwszej połowy ponownie należała do płocczanek, które na przerwę schodziły prowadząc 10:7. Nie da się jednak ukryć, że nieco pomogły im w tym miejscowe, nie wykorzystując dwóch rzutów karnych i kilku stuprocentowych sytuacji.

W pierwszym kwadransie drugiej części spotkania miejscowe zdołały nieznacznie zniwelować swoje straty, doprowadzając do jednobramkowego zaledwie prowadzenia Jutrzenki. Na szczęście końcówka zawodów znowu należała do zespołu z Płocka, który systematycznie powiększał swoją przewagę. Gdyby nie dwa gole rzucone przez poznanianki tuż przed końcową syreną, wygrana przyjezdnych byłaby jeszcze bardziej okazała.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu Jutrzenka ponownie awansowała na drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli. W pierwszej rundzie płocczanki zdobyły w sumie osiem punktów, co pozwala im całkiem realnie myśleć o tym, że jeśli w rewanżach grać będą na zbliżonym poziomie, powinny bez problemu utrzymać się na zapleczu PGNiG Superligi.

AZS AWF Volkswagen Poznań – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 16:23 (7:10)
AZS AWF:
Gała, Pawlak - Kujawa 1, Kwiecień 4, Łakomy 3, Łyszczyk 1, Matyja 1, Peda 1, Szymańska, Wasiak 5.
Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska, Sirojć – Różańska 2, Charzyńska 4, Neitsch 4, Klucznik, Janiszewska 1, Laskowska, Zaremba, Jankowska 3, Krysiak 6, Rędzińska 3, Jasińska, Majak.

Pozostałe wyniki:
SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. – MKS Słupia Słupsk 27:31 (16:16), Sambor Tczew - MKS MOS Gniezno 49:8 (25:4), Pauzował UKS PCM Kościerzyna.
Tabela: 1. Sambor 12, 2. Jutrzenka 8, 3. Słupia 8.