poniedziałek, 17 października 2011

Przełamane tradycje

Po serii wygranych w meczach wyjazdowych Błękitni znaleźli swojego pogromcę. W Pułtusku ekipa z Gąbina musiała uznać wyższość tamtejszej Nadnarwianki. Tym samym zakończyła się niesamowita passa podopiecznych trenera Marka Ledziona, którzy wcześniej z wyjazdów przywieźli aż 15 punktów. Złą passę przerwali tymczasem gracze Amatora. Maszewianie wygrali w Ostrowi Mazowieckiej 2:1. Niestety, mimo tej wygranej wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Dużo wyżej są za to rezerwy Wisły. Tym razem płocczanie, grając również na boisku rywala, pokonali 1:0 Wkrę Żuromin.

Gąbinianie wyjeżdżali do Pułtuska z nadzieją, że po raz szósty uda im się wywalczyć komplet punktów na wyjeździe. Niestety, tym razem stało się zupełnie inaczej. A szkoda, bo rywal wcale nie był o klasę lepszy, a Błękitni obie bramki stracili po swoich błędach.

Pierwsze pół godziny meczu toczyło się w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić swoim rywalom. Błękitni pierwszy strzał w kierunku bramki Nadnarwianki oddali dopiero w 27. minucie, ale po strzale Dębickiego piłka przeleciała daleko od słupka.

Miejscowi odpowiedzieli akcją, którą wykończył Polniak, pokonując Wydrę strzałem w długi róg bramki. Gąbinianie do końca pierwszej połowy nie byli w stanie zmienić rezultatu i do szatni zeszli, przegrywając 0:1.
Po zmianie stron arbiter doprowadził do lekkiego podniesienia napięcia u zawodników obu drużyn. Nie zauważył ewidentnego zagrania ręką w polu karnym gospodarzy, ale jego uwadze umknęły również nieczyste zagrania gości.

W 79. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul bez piłki zobaczył Mike Mmaduewesi. Przyjezdni od tej chwili zaczęli dość wyraźnie przeważać, ale nie mogli swojej przewagi udokumentować żadną zdobyczą bramkową. Tymczasem ekipa Nadnarwianki zaatakowała, usiłując oddalić grę od swojego przedpola, i zdołała wywalczyć rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka trafiła w głowę Tomaszewskiego i zaskoczyła Wydrę. Kilka minut później sędzia zakończył mecz.

W zgoła odmiennych nastrojach ze swego wyjazdu wracali piłkarze Amatora. Maszewianie zmierzyli się w Ostrowi Mazowieckiej z tamtejszą Ostrovią. Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie po celnym uderzeniu Arkadiusza Ciacha. Do przerwy Amator przegrywał jedną bramką i zdawało się, że po raz kolejny będzie musiał pogodzić się z utratą punktów. Tymczasem po zmianie stron nastąpiła zaskakująca metamorfoza ekipy przyjezdnych. Maszewianie ostro ruszyli do odrabiania strat, co zaowocowało bramkami zdobytymi przez Arkadiusza Szarwińskiego i Damiana Lisieckiego. Amator wygrał więc już drugi mecz w tym sezonie. Niestety, to wciąż za mało, aby wydostać się ze strefy spadkowej.

Z wyjazdowego zwycięstwa mogła się cieszyć również druga drużyna Wisły, która w Żurominie spotkała się z tamtejszą Wkrą. W 12. minucie Arkadiusz Rak popisał się doskonałą interwencją, broniąc rzut karny w wykonaniu gospodarzy. W Żurominie doskonale spisali się Radosław Kursa i Bartłomiej Sielewski. Obaj stoperzy, na co dzień występujący w pierwszym zespole, udowodnili, że zasługują na kolejną szansę. Kiedy wydawało się, że pojedynek w Żurominie zakończy się podziałem punktów, doskonałym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Jakub Kustra. Bramkarz gospodarzy nie miał nic do powiedzenia.

Wyniki 12. kolejki:
Nadnarwianka Pułtusk – Błękitni Gąbin 2:0 (1:0)
Bramki:
Polniak (28.) i Tomaszewski (samobójcza 88.)
Błękitni: Wydra - Nowak (88. Ziarkowski), Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki (80. Gąsiorowski) - Różycki (80. Knapik), Kiełbasa, Dębicki, Skierkowski - Smagała (65. Jasiński), Wiśniewski
Żółte kartki: Kliuchyk (Nadnarwianka) oraz Niedzielak i Dębicki (Błękitni)
Czerwona kartka: Mmaduewesi (Nadnarwianka 71.)
Wkra Żuromin - Wisła II Płock 0:1 (0:0)
Bramka:
Kustra (88.)
Wisła: Rak - Śnieć (50. Garczewski), Kursa, Sielewski, Rogoziński - Pielak, Bieńkowski (70. Chmielewski), Adamczyk, Koryto (65. Edison), Mitura (85. Domeradzki) - Kustra
Pozostałe rezultaty:
Huragan Wołomin - Mławianka Mława 1:1 (0:1), MKS Przasnysz - Bug Wyszków 1:3 (0:1), Kasztelan Sierpc - MKS Ciechanów 3:1 (1:1), Korona Szydłowo - Marcovia 2000 Marki 2:4 (1:2), GKP Targówek - Tęcza 34 Płońsk 3:0. Pauzował KS Łomianki.