poniedziałek, 17 października 2011

Ellison na podium, mikro Szkopek punktuje, makro dojeżdża do mety

Tor Parkalgar w portugalskim Portimao okazał się szczęśliwy dla polsko-brytyjskiego teamu Bogdanka PTR Honda, z Pawłem Szkopkiem z Dobrzykowa w składzie. Lider grupy James Ellison zmieścił się na podium tej ostatniej rundy mistrzostw świata World Supersport, a Paweł Szkopek (na zdjęciu w białej czapce) zajął punktowane miejsce. Tymczasem starszy brat Pawła - Marek, dojechał do mety na  22 miejscu, debiutując w tegorocznej serii Superstock 1000, a zarazem kończąc starty w tej klasie. W Portugalii rozdano nagrody dla najlepszych w mistrzostwach świata. Ellison zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Oczko wyżej uplasowała się Bogdanka w klasyfikacji teamów. Paweł Szkopek z 12 punktami zajął 21. miejsce.


- To był dobry wyścig i cieszę się z kolejnego punktu w mistrzostwach świata - powiedział na mecie wyścigu Paweł Szkopek. - Moja Bogdanka PTR Honda pracowała bardzo dobrze, więc starałem się dopilnować, aby przede wszystkich dojechać do mety na najlepszym możliwym miejscu po udanych kwalifikacjach i starcie z szesnastego pola. To był dla mnie bardzo udany sezon. Bardzo dużo się nauczyłem i chciałbym podziękować zarówno zespołowi Bogdanka PTR Honda, jak i firmie Opeus i wszystkim naszym sponsorom. Mam nadzieję, że nasze starty dostarczyły wszystkim tyle radości, co nam samym - dodał motocyklista z Dobrzykowa.

Tymczasem starszy brat Pawła - Marek (26 lat), były mistrz Polski i Europy, aktualny wicemistrz Polski w klasie Supersport, w wyścigu serii Pucharu Świata klasy FIM Superstock 1000 zajął 22. miejsce. 

- Wszystko było dla mnie nowe, ale dobrze przepracowaliśmy treningi i byliśmy przygotowani do wyścigu - podsumował swój pierwszy i ostatni zarazem start w tej klasie starszy z braci. - Brakowało mi nieco przyczepności tylnej opony w wolnych zakrętach jednak mimo wszystko byłem w stanie walczyć i dojechać do mety w grupie. Walka była bardzo zacięta ale wyprzedziłem jednego z portugalskich zawodników, który doskonale zna tor i jestem zmotywowany pozytywnym zakończeniem sezonu. Dziękuje Bogdance za umożliwienie mi startu w Portugalii oraz moim sponsorom, firmom OKI, Eko Max i Recykl.

- Jesteśmy usatysfakcjonowany ponieważ Marek został w ostatniej chwili rzucony na głęboką wodę, ale poradził sobie bardzo dobrze - ocenił występ makro Szkopka menedżer teamu Igor Piasecki. - Choć startował na nowym dla siebie torze, zupełnie innych oponach i motocyklu o pojemności na której nie jeździł od trzech lat, robił systematyczne postępy i przede wszystkim dojechał do mety.

Tymczasem James Ellison w Portugalii pojechał jeden z najlepszych wyścigów w swej karierze. Niemal od samego startu do mety kibice pasjonowali się jego pojedynkiem o drugie miejsce z Hiszpanem Davidem Salomem. Brytyjczyk na metę przyjechał ostatecznie trzeci. 

- To był fantastyczny wyścig - powiedział po zawodach Ellison. - Starałem się dogonić prowadzącego Chaza Daviesa, a jednocześnie toczyłem zacięty pojedynek z Davidem Salomem. Z każdym okrążeniem traciłem coraz więcej przyczepności i na ostatnim zostawiłem trochę zbyt dużo miejsca na atak Salomowi, co trochę wybiło mnie z rytmu. Nie przejmuje się tym jednak. Przeciwnie, jestem bardzo zadowolony z drugiego, po wrześniowym wyścigu w Niemczech, podium i wywalczenia najlepszego czasu wyścigu.

Zespół Bogdanka PTR Honda deklaruje start także w pełnym cyklu przyszłorocznej edycji MŚ World Supersport, która rozpocznie się w ostatni weekend lutego na australijskim torze na Wyspie Filipa.

 Wyniki wyścigu:
1. Chaz Davies GBR ParkinGO Yamaha YZF-R6 20 Laps
2. David Salom ESP Kawasaki Motocard.com ZX-6R +1.253s
3. James Ellison GBR Bogdanka PTR Honda CBR600RR +1.415s
4. Luca Scassa ITA ParkinGO Yamaha YZF-R6 +5.522s

5. Florian Marino FRA Ten Kate Honda CBR600RR +21.658s

6. Roberto Tamburini ITA Bike Service Yamaha YZF-R6 +24.490s
7. Massimo Roccoli ITA Lorenzini Kawasaki ZX-6R +25.506s
8. Miguel Praia POR Parkalgar Honda CBR600RR +32.271s
9. Vladimir Leonov RUS Yakhnich Yamaha YZF-R6 +32.660s
10. Balazs Nemeth HUN Hungary Toth Honda CBR600RR +32.680s
(...)
15. Paweł Szkopek POL Bogdanka PTR Honda CBR600RR +54.400s

Ostateczna klasyfikacja generalna:
1. Davies 206
2. Salom 156
3. Foret 148
4. Parkes 136
5. Scassa 134
6. Lowes Parkalgar Honda 129
7. Ellison Bogdanka PTR Honda 99
8. Marino 89
9. Tamburini 80
10. Roccoli 71
(...)
2. Szkopek Bogdanka PTR Honda 12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz