poniedziałek, 17 października 2011

Jutrzenka ograła faworytki

Przed wyjazdem do Słupska trener Jarosław Stawicki zapowiadał, że marzy o sprawieniu niespodzianki w meczu z zespołem aspirującym do gry w PGNiG Superlidze kobiet. Okazało się, że szkoleniowiec Jutrzenki doskonale wiedział, o czym mówi. Jego podopieczne w wielkim stylu pokonały w Słupsku tamtejszą Słupię 20:19. Wynik ten jest tym bardziej godny podkreślenia, że jeszcze 12 minut przed końcem to miejscowe prowadziły 19:15.

Pierwsza połowa spotkania w Słupsku była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie takiej przewagi, która pozwoliłaby spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na placu gry. Po pierwszych 30 minutach na tablicy widniał więc remis 11:11.

Po zmianie stron do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki ze Słupska, które zdołały uzyskać kilkubramkowe prowadzenie. Niespełna kwadrans przed końcem miejscowe mogły mieć nadzieję na wygraną, ale... W tym momencie ekipa prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego pokazała swój płocki charakter. Ekipa Jutrzenki zaczęła grać bardzo agresywnie w defensywie, a słupszczanki kompletnie nie umiały sobie z tym poradzić. Aż do końcowej syreny nie były w stanie zdobyć chociażby jednego gola.

Tymczasem ekipa z Płocka trafiła aż pięciokrotnie, dzięki czemu po zakończeniu spotkania mogła na środku parkietu odtańczyć taniec radości. Wyjazdowa wygrana 20:19 to wielki sukces tego młodego i niedoświadczonego, ale pełnego ambicji zespołu. A przy okazji kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że same nazwiska nie grają.

W Słupsku mniej widoczna niż w spotkaniu z MKS MOS Gniezno była Edyta Charzyńska, która tym razem musiała zadowolić się zdobyciem zaledwie trzech bramek. Najskuteczniejsze w zwycięskiej ekipie były Marta Krysiak (na zdjęciu) oraz Aleksandra Rędzińska, które zdobyły po siedem bramek.

Słupia Słupsk – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 19:20 (11:11)

Słupia: Łoś, Zych - Ilska 1, Kowalczuk, Szczukowska 3, Winiarska, Cieśla 5, Wiśniewska, Łazańska-Korewo 3, Malich 3, Olejarczyk, Lisiecka, Porębska 4, Dominiak, Smutek.
Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska, Sirojć – Różańska, Kwasiborska, Charzyńska 3, Neitsch, Klucznik, Janiszewska 1, Laskowska, Zaremba 1, Jankowska 1, Krysiak 7, Rędzińska 7, Jasińska.