piątek, 14 października 2011

Najpierw Playstation, potem tor

Marek Szkopek  (na zdjęciu) w najbliższy weekend dołączy do swojego starszego brata Pawła by wystąpić w ostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw świata, która odbędzie się na portugalskim torze w Portimao. Bracia z Dobrzykowa będą się jednak ścigać w różnych klasach. Paweł dokończy sezon występów w klasie Supersport, Marek po raz pierwszy i ostatni w tym roku pojedzie w serii motocyklowego Pucharu Świata FIM World Superstock 1000. Obaj reprezentują barwy Bogdanka PTR Honda.


- Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki wsparciu firm OKI i Eko Max udało mi się dopiąć budżet, a zespół Bogdanka PTR Honda dał mi szansę na start w Portimao - powiedział przed wyścigiem Marek Szkopek. - Będzie to trudny i bardzo pracowity weekend, gdyż w sezonie 2011 ścigałem się motocyklem o pojemności 600ccm, podczas gdy w Portimao wystartuję na motocyklu Honda CBR1000RR. Tor Portimao jest także bardzo wyjątkowy i wymagający, z ogromną ilością „ślepych” zakrętów, ale liczę na pomoc brata, który zna ten obiekt wyśmienicie. Mam nadzieję, że Paweł da mi dużo wskazówek. Póki co pozostaje mi nauka konfiguracji toru na Playstation. Już nie mogę się doczekać gdy wsiądę na motocykl - niecierpliwi się młodszy z braci.

W tym roku 26-letni Marek Szkopek, w barwach Bogdanka Junior Team Recykl, zdobył wicemistrzostwo Polski klasy Supersport. Sześć lat temu zasłynął z tego, że był pierwszym Polakiem, który przejechał pełen cykl Supersport 600. Potem w sezonie 2008 było wicemistrzostwo Europy, a następnie mistrzostwo Europy Centralnej. 

Tymczasem Paweł Szkopek i lider grupy Bogdanka PTR Honda James Ellison w Portimao będą mieli szansę zakończyć sezon ścigania w mistrzostwach świata World Supersport mocnym akcentem.

- Parkalgar to niesamowity tor - mówi James Ellison. - Jesteśmy w dobrej formie po tym, jak ostatni wyścig zakończyłem dwie sekundy za zwycięzcą, choć wcześniej straciłem cztery sekundy omijając innego zawodnika. Moja Bogdanka PTR Honda to motocykl, na którym można wygrywać i taki jest też mój cel. To ostatnia runda sezonu, więc nie mogę być bardziej zmotywowany. Dam z siebie wszystko, aby wywalczyć dla fanów Bogdanki jak najlepszy wynik i zakończyć sezon mocnym akcentem - deklaruje Brytyjczyk.

- To ostatnia runda sezonu, więc chcę wywalczyć dobry wynik - mówi o swoich aspiracjach Paweł Szkopek. -  Od wyścigu w Misano robimy systematyczne, ogromne postępy, a ostatnie wyścigi były dla mnie bardzo udane. Bardzo dużo się w tym roku nauczyłem. Przestałem przewracać się z drugich połowach wyścigu, nauczyłem się utrzymywać koncentrację i równe tempo aż do mety i wierzę, że to zaprocentuje w niedzielę. Muszę tylko dobrze się zakwalifikować – przynajmniej w czwartym rzędzie, aby uniknąć zamieszania po starcie. Parkalgar to najtrudniejszy tor w kalendarzu, ale także świetny obiekt. Byłem już tutaj dwukrotnie i wiem, że na miejscu pojawi się wielu Polaków, a to dla mnie dodatkowy zastrzyk motywacji - dodaje.

Niedzielny wyścig Superstock 1000 o godzinie 11:30 pokaże stacja Eurosport 2. Zmagania zawodników Supersport, także na żywo, o godzinie 14:30 w Eurosporcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz