piątek, 28 października 2011

Jutrzenka powalczy o kolejne punkty, rezerwy Orlen Wisły o przełamanie niemocy


W sobotę 29 października piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenki Płock zmierzą się w hali Chemika z ekipą UKS PCM Kościerzyna. Tego samego dnia w Orlen Arenie rezerwy Orlen Wisły podejmować będą Zepter AZS AWF Warszawa. Dla zawodniczek prowadzonych przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego będzie to szansa na powiększenie dotychczasowego dorobku punkowego i awansu na drugie miejsce w tabeli. Młodzi nafciarze z kolei mogą mieć nadzieję, że wreszcie uda im się odwrócić kartę i wygrać pierwszy mecz w tym sezonie.Ekipa z Kościerzyny, podobnie jak Jutrzenka, wygrała dwa z czterech pierwszych spotkań sezonu 2011/2012. O jej wyższym miejscu w tabeli decyduje jedynie lepszy stosunek bramek. Sobotnie rywalki płocczanek obecne rozgrywki rozpoczęły od wyjazdowej porażki z MKS MOS Gniezno 25:28. Do przerwy było już 19:12 dla miejscowych, ale po zmianie stron Kościerzyna zdołała zniwelować sporą część strat. Na wygranie meczu lub doprowadzenie chociaż do remisu zabrakło jednak czasu. Najskuteczniejszą zawodniczką Kościerzyny była zdobywczyni siedmiu bramek Joanna Klin. Tylko jedną mniej na swym koncie zapisała Natalia Brzezińska.

Drugi mecz Kościerzyny to jej pierwsza wygrana – 33:20 z AZS AWF Poznań. Sponsorowane przez VW Wielkopolanki zacięty opór stawiały w pierwszej połowie, którą przegrały tylko 8:10. Po zmianie stron na placu gry zdecydowanie dominowały już miejscowe, wśród których najbardziej efektywnie zagrała Natalia Brzezińska, zdobywając dziesięć goli.

Trzeci mecz Kościerzyny to kolejny wyjazd. Tym razem do Słupska. Do przerwy Słupia prowadziła tyko 15:11, ale w drugiej połowie mocno podkręciła tempo, dzięki czemu wygrała 37:20. Po raz kolejny najskuteczniejszą zawodniczką Kościerzyny była Natalia Brzezińska. W czwartej kolejce UKS PCM pokonał u siebie Spartę Oborniki Wlkp. 25:18. Tym razem najwięcej bramek dla zwycięskiego zespołu zdobyła Joanna Klin.

Dwie wysokie porażki na wyjazdach mogą sugerować, że sobotnie rywalki Jutrzenki to „drużyna własnego boiska”. Na pewno jednak nie można zlekceważyć ekipy z Kościerzyny. A szczególnie Joanny Klin i Natalii Brzezińskiej, którym należałoby jak najbardziej ograniczyć swobodę rzutów. Sobotnie spotkanie w Blaszak Arenie zaplanowane zostało na 15.00.

Trzy godziny wcześniej w Orlen Arenie z Zepter AZS AWF Warszawa zmierzą się rezerwy Orlen Wisły. Płocczanie jako jedyni w grupie A pierwszej ligi nie zdobyli nawet jednego punktu i w stawce dwunastu zespołów zajmują ostatnie miejsce. Drużyna z Warszawy jest ósma z dorobkiem siedmiu punktów za trzy wygrane: z Pomezanią Malbork, SMS ZPRP Gdańsk i Techtransem Elbląg, jeden remis z Grunwaldem Poznań oraz dwie porażki z Arot-Astromalem Leszno i Sokołem Kościerzyna (walkower).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz