czwartek, 6 października 2011

Czerwono w pucharze


Wisła Duninów i Kasztelan Sierpc zmierzą się w w okręgowym finale Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w środę 12 października o 15.30 w Nowym Duninowie. Mecze półfinałowe, które miały bardzo dramatyczny przebieg, kończyły się wygranymi zespołów przyjezdnych. Gospodarze natomiast musieli kończyć w dziesiątkę.

W Gostyninie miejscowy Mazur zmierzył się z Wisłą Duninów. Faworytami zdawali się być miejscowi, którzy niedawno pokonali Wisłę na jej boisku 3:0 w meczu klasy okręgowej. Kiedy w 37. minucie Piotr Wilamowski zdobył bramkę dla Mazura, wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Pięć minut po przerwie do wyrównania doprowadził jednak Łukasz Kokosiński.

W 60. minucie gospodarze stracili bramkarza, bo Robert Ratajski nieprzepisowo interweniował poza polem karnym i ekstraklasowy arbiter Szymon Marciniak ukarał go czerwoną kartką. Miejsce między słupkami zajął mało doświadczony Jarosław Durka. Aż do 90. minuty radził sobie jednak zupełnie przyzwoicie. Kiedy wydawało się, że o losach pojedynku rozstrzygać będzie dogrywka, jeden z miejscowych popełnił faul we własnym polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Damian Tyska, zapewniając tym samym awans Wisły do finału okręgowego.
Mecz w dziesiątkę kończyła również Unia Czermno. Niepokonany w lidze lider A-klasy podejmował jako gospodarz sierpeckiego Kasztelana. Goście objęli prowadzenie w 23. minucie po strzale Piotra Mysiora. Kolejne gole w pierwszej połowie padały z rzutów karnych dyktowanych co dziesięć minut. Do wyrównania doprowadził Damian Sztendor, a na 2:1 dla Kasztelana podwyższył Paweł Winnicki. W 50. minucie czerwoną kartkę zobaczył gracz gospodarzy Marcin Milczarek. Kasztelan wykorzystał przewagę jednego zawodnika. Dwie kolejne bramki dla przyjezdnych zdobył Paweł Gaul, ustalając wynik pojedynku na 4:1. Kasztelan będzie więc rywalem Wisły w okręgowym finale Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w środę 12 października o 15.30 w Nowym Duninowie.

Wyniki półfinałów:
Mazur Gostynin - Wisła Duninów 1:2 (1:0)

Bramki: Wilamowski (37) dla Mazura oraz Kokosiński (50.) i Tyska (90+2. - karny)
Czerwona kartka: Ratajski (Mazur) – 60. minuta
Sędziował: Szymon Marciniak

Unia Czermno - Kasztelan Sierpc 1:4 (1:2)
Bramki:
Sztendor (33. - karny) dla Unii oraz Mysior (23.), Winnicki (43. - karny), Gaul 2 (75. i 79.) dla Kasztelana
Czerwona kartka: Milczarek (Unia) – 60. minuta
Sędziował: Jacek Kikolski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz