czwartek, 6 października 2011

Wystartuj w Biegu Tumskim i zrób sobie dyplom


W tym roku Bieg Tumski zostanie rozegrany już po raz dwudziesty. W sobotę 8 października miłośnicy lekkoatletyki rywalizować będą na pięciu dystansach. Najmłodsi pobiegną w „Biegu Krasnali” na 50 metrów, najstarsi zaś ścigać się będą w kategorii „Open” na dziesięć kilometrów. Uczestnicy biegu Open będą mogli w zaciszu domowym wygenerować sobie dyplomy na stronie internetowej www.ultimasport.pl.W tym roku biegacze w kategorii open wyruszą na nową, bardzo atrakcyjną, ale i wymagającą trasę. Start i meta przewidziane są na Starym Rynku. Na drugim kilometrze uczestników imprezy czeka ostry zbieg w dół ulicą Kazimierza Wielkiego za Domem Technika. Na dziewiątym kilometrze z kolei trzeba będzie biec ostro w górę ulicami Rybaki i Mostową. Ten podbieg liczy aż 900 metrów. Niewykluczone, że zawodnik, który jako pierwszy zdoła pokonać ten podbieg, będzie mógł liczyć na miejsce na najwyższym stopniu podium. O ile, oczywiście, nie przeliczy się z siłami.

Nowa trasa zyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że jeśli któryś z uczestników pobije swój rekord życiowy na 10 km, zostanie on uznany jako oficjalny. Zgłoszenia do biegu są przyjmowane na stronie http://www.maratonypolskie.pl/. Rejestracji można dokonać również osobiście w biurze zawodów w dniu imprezy. Opłata startowa wynosi (w dniu zawodów) 40 złotych.

Dzieci i młodzież pobiegną na 1200 i 2400 metrów na trasie znanej z wcześniejszych lat: Stary Rynek – Kazimierza Wielkiego – Okrzei - Zduńska – Stary Rynek – Grodzka – Teatralna – Małachowskiego - Stary Rynek. Dla najmłodszych dzieci (do czwartego roku życia) organizatorzy przygotowali 50-metrowy Bieg Krasnali.

Nagrody rzeczowe przygotowane zostały dla najlepszej szóstki każdego biegu. Dodatkową nagrodę otrzyma najstarszy uczestnik biegu Open. Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o 8.00. Pierwszy bieg rozpocznie się o 9.30, kolejne startować będą co 20 minut. Bieg Open rozpocznie się w samo południe, a kwadrans później na swoją mini-trasę ruszą Krasnale. Zakończenie imprezy planowane jest na 15.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz