sobota, 15 października 2011

Czas przełamać niemoc

Po Arce Gdynia przyszedł czas na kolejnego spadkowicza z ekstraklasy. W niedzielę 16 października o 18.00 piłkarze Wisły zmierzą się w Bytomiu z tamtejszą Polonią. W minionym sezonie, gdy płocczanie walczyli w drugiej lidze o awans, ekipa ich niedzielnych przeciwników rywalizowała na boiskach ekstraklasy. Po 14 kolejkach pierwszoligowego sezonu 2011/2012 oba zespoły znajdują się w dolnej części tabeli, więc wynik niedzielnego meczu może mieć kolosalne znaczenie w walce o zachowanie statusu pierwszoligowca zarówno dla Bytomian, jak i dla podopiecznych trenera Libora Pali. 

Największą gwiazdą zespołu z Bytomia jest Jean Paulista. 35-letni Brazylijczyk, który w sezonach 2005/2006 do 2007/2008 występował w Wiśle Kraków, skąd przeniósł się do ligi cypryjskiej. Po powrocie do Polski związał się ze spadkowiczem z ekstraklasy. Jednym z jego konkurentów do gry w ataku jest znany z Polonii Warszawa Daniel Mąka. Ponad czterdzieści meczów w ekstraklasie (w barwach bytomskiej Polonii) zaliczyli dwaj obrońcy: Paweł Gamla i Czech Lukas Killar. Pozostali zawodnicy nie mogą pochwalić się zbyt dużym ligowym stażem.

Poloniści na własnym boisku rozegrali siedem spotkań, z których wygrali tylko dwa z Olimpią Grudziądz 4:1 i z GKS-em Katowice 4:2, zremisowali jedno z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:0, a przegrali cztery: z Wartą Poznań 0:1, Piastem Gliwice 0:2, z Flotą Świnoujście 1:2 i z Kolejajrzem Stróże 1:2. Bytomianie mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie na własnym obiekcie. Mecz z Ruchem Radzionków, zaplanowany pierwotnie na 10 września, został przełożony na 26 listopada.

Wisła do tej pory, kiedy grała systemem sobota-środa-sobota, wygrywała co najwyżej pierwszy z trzech kolejnych meczów. Może tym razem w końcu uda się nafciarzom przełamać dotychczasową niemoc?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz