poniedziałek, 19 września 2011

W kadetkach dominuje Płock

Ogromny sukces odniosły płockie młode tenisistki stołowe w Wyszogrodzie podczas I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski w kategorii kadet (rocznik 1997 i młodsze). Zajęły cztery z pierwszych sześciu miejsc premiowanych awansem do dalszego szczebla rozgrywek. Dwie płocczanki znalazły się na podium. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock, trzecia była Wiktoria Ziemkiewicz, płocczanka reprezentująca GLKS Nadarzyn.

Już przed rozpoczęciem turnieju płockie środowisko przeżyło bardzo miłe chwile. Pamiątkowy medal dla najlepszej młodziczki z Mazowsza w ubiegłym sezonie odebrała Katarzyna Bagrowska. Tak się złożyło, że najlepsza młodziczka z Mazowsza była też najlepszą młodziczką w Polsce. Tymczasem jej trener z Nadwiślanina Płock, nauczyciel w SP 20 Grzegorz Lipczyński został uhonorowany przez Polski Związek Tenisa Stołowego, znajdując się w gronie trzech szkoleniowców z Polski, którzy otrzymali nagrody za "wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą" w sezonie 2010/2011. Pamiątkową plakietkę wręczył płockiemu trenerowi w imieniu zarządu PZTS, prezes Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Andrzej Wojdecki.

Zawodniczki Nadwiślanina Bagrowska, Anna Nowakowska i Anna Wereszczaka dotarły do półfinałów turnieju tracąc w sumie zaledwie trzy sety. Ziemkiewicz w ćwierćfinale musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni turnieju Beaty Kogut z Pogoni Siedlce, ale potem wygrała turniej pocieszenia o III miejsce.

Anna Nowakowska, która w tym sezonie przeszła do płockiego klubu z UMKS Księżak Łowicz również nie przeszła przeszkody w postaci Beaty Kogut, z którą przyszło jej zmierzyć się w półfinale. W drugim półfinale doszło do pojedynku Bagrowskiej z Wereszczaką (na zdjęciu) i niewątpliwie gra ta była okrasą całego turnieju.

Dziewczęta z Nadwiślanina, które w ubiegłym sezonie razem zdobyły drużynowe wicemistrzostwo Polski młodziczek stworzyły pasjonujące widowisko pełne wyśmienitych zagrań na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło dramaturgii. Mimo, że 2:0 w setach prowadziła mniej utytułowana i mniej doświadczona Anna Wereszczaka, górą ostatecznie była Katarzyna Bagrowska, wygrywając 3:2 (10-12, 6-12, 11-9, 11-9, 11-8), dzięki zachowaniu chłodniejszej głowy w końcówkach trzech ostatnich setów.

Półfinałowy pojedynek wewnątrzklubowy kosztował płocczanki jednak tyle sił, że nie do końca turnieju nie odniosły już zwycięstwa. Bagrowska uległa w finale 2:3 Beacie Kogut. Dodatkowo zmagająca się z przeziębieniem Wereszczaka, przez porażkę w półfinale cofnięta do pierwszej szóstki, rozegrała już tylko jednego zwycięskiego seta, kreczując ostatnią grę o V miejsce.

W turnieju zagrała młodziczka Nadwiślanina Dominika Wolińska, zajmując miejsce 21-24. Dzień wcześniej również w Wyszogrodzie odbył się I WTK młodzików (rocznik 1999 i młodsi). Choć nie było tak spektakularnie, jak w przypadku kadetek, to i tak płocczanie wywalczyli dwa miejsca w półfinałach makroregionalnych. Wśród dziewczynek z piątego miejsca awansowała Wolińska, wśród chłopców z szóstego miejsca awansował Mateusz Lau, oboje z Nadwiślanina. Wysokie miejsce, w przedziale 13-16 w stawce 61 młodzików, którzy walczyli w I WTK, zajął Piotr Grzelak z UKS Victoria Płock. W turnieju nie musiała startować Ziemkiewicz, gdyż dzięki wynikom uzyskanym w poprzednim sezonie uzyskała prawo startu w I Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym bez konieczności udziału w kwalifikacjach.

Turnieje półfinałowe przed pierwszymi OTK młodzików, kadetów i juniorów dla województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego zaplanowano na najbliższą niedzielę w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Płock reprezentować będzie pięcioro zawodników Nadwiślanina oraz płocczanka reprezentująca barwy Nadarzyna. Katarzyna Bagrowska zagra w dwóch kategoriach wiekowych - junior i kadet.