sobota, 10 września 2011

Płoccy szczypiorniści w kadrze


Aż 36 zawodników znalazło się szerokiej reprezentacji Polski, którą powołał trener Bogdan Wenta na drugą połowę 2011 roku. Teoretycznie z tej grupy powinna zostać wyłoniona drużyna narodowa, która będzie reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy w Serbii (15-29 stycznia 2012. Wśród wybrańców selekcjonera znalazło się pięciu zawodników Orlen Wisły Płock: Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Piotr Chrapkowski, Adam Twardo i Arkadiusz Miszka.

Absolutnym pewniakiem do miejsca między słupkami wydaje się Sławomir Szmal, który przed rozpoczęciem tego sezonu przeniósł się z Rhein-Neckar Lowen do Vive Targów Kielce. Turniej o dziką kartę Ligi Mistrzów pokazał, że „Kasa” jest w doskonałej formie. Na pozycję drugiego bramkarza szansę ma między innymi Marcin Wichary. Jego rywalami w rywalizacji o miejsce w drużynie narodowej będą Adam Malcher (Zagłębie Lubin) i Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy).

Piotr Chrapkowski i Adam Twardo znaleźli się w grupie rozgrywających. „Chrapek” walczył będzie o miejsce na lewym rozegraniu z takimi graczami jak Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (Rhein-Neckar Lowen), Michał Jurecki, (Vive Targi Kielce) i Mariusz Jurkiewicz (Renovalia Ciudad Real). „Kredka” tymczasem przymierzany może być przede wszystkim do gry w defensywie. Pozostali rozgrywający powołani przez trenera Wentę to: Krzysztof Lijewski (Rhein-Neckar Lowen), Tomasz Rosiński, Grzegorz Tkaczyk, Mateusz Zaremba (wszyscy Vive Targi Kielce), Robert Orzechowski, Kamil Krieger, Maciej Mroczkowski (wszyscy MMTS Kwidzyn), Łukasz Gierak (Nielba Wągrowiec), Bartłomiej Jaszka (Fuchse Berlin), Marcin Lijewski (HSV Hamburg), Sebastian Rumniak (Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn), Michał Szyba (Azoty Puławy).

Arkadiusz Miszka o miejsce na prawym skrzydle powalczy z Mariuszem Jurasikiem, Patrykiem Kuchczyńskim (obaj Vive Targi Kielce) oraz Łukaszem Janystem (Stal Mielec). O miejsce na lewym skrzydle ubiegać się będą: Mateusz Jachlewski, Bartłomiej Tomczak (obaj Vive Targi Kielce), Rafał Gliński, (Stal Mielec), Damian Kostrzewa (MMTS Kwidzyn) oraz Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lubbecke).

Wprawdzie Kamil Syprzak to w gronie potencjalnych kołowych zawodnik o najmniejszym doświadczeniu, ale żaden z rywali w walce o miejsce w reprezentacji nie może równać się z nim pod względem warunków fizycznych. Pozostali kołowi, których powołał selekcjoner, to: Daniel Żółtak, Mateusz Jankowski (obaj Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Artur Siódmiak (TuS N-Lubbecke).

W reprezentacji juniorów, którą prowadzi trener Jacek Okpisz, znaleźli się: Paweł Paczkowski, Michał Obiała i Adrian Wojkowski. Natomiast Jakub Olszewski, Maciej Tokaj i Rafał Staniszewski trafili do drużyny juniorów młodszych, której opiekunem jest Leszek Biernacki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz