czwartek, 22 września 2011

Ostatni ligowy sprawdzian przed pojedynkami z elitą

W czwartej kolejce spotkań piłkarze ręczni Orlen Wisły zmierzą się z Chrobrym Głogów. Oba zespoły w tym sezonie nie straciły jeszcze żadnego punktu. Spotkanie odbędzie się w Orlen Arenie w piątek 23 września o 18.00. Podopieczni trenera Larsa Walthera są, oczywiście, zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Kibice mają nadzieję, że płoccy zawodnicy tym razem nie zlekceważą swoich rywali i zagrają na pełnych obrotach od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Pojedynek z chrobrym będzie ostatnim meczem rozgrywanym przez Orlen Wisłę w roli gospodarza przed startem Ligi Mistrzów. 

Głogowianie przed nowym sezonem nie dokonali żadnego spektakularnego transferu. Najbardziej znanym z pozyskanych przez Chrobrego zawodników jest Robert Fogler, mający za sobą siedem sezonów gry w ekstraklasie. Bardziej doświadczeni od niego są Sebastian Różański i Marek Świtała, dla których sezon 2011/2012 będzie już jedenastym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Najpoważniejszym wzmocnieniem Chrobrego był jego nowy trener. Zbigniew Markuszewski po pięciu sezonach spędzonych w Kwidzynie zakończył pracę szkoleniową z MMTS-em. Jego największe osiągnięcia to jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczone w sezonach 2008/2009, 2009/2010 oraz 2010/2011. Skoro w Kwidzynie ten 55-letni obecnie szkoleniowiec potrafił praktycznie od podstaw zbudować drużynę walczącą o miejsce na podium, w Głogowie liczą, że uda się osiągnąć to samo. Oczywiście, nie od razu. Plan na obecny sezon to miejsce w pierwszej szóstce. Dopiero kolejne lata mają przynieść coraz wyższe miejsca. Głogowianie chcieliby nawiązać do sezonu 2005/2006, gdy po dramatycznych meczach z Wisłą Płock zdobyli wicemistrzostwo Polski.

Szczypiorniści z Głogowa rozpoczęli obecny sezon od pojedynku u siebie z MMTS-em Kwidzyn, mającym szczególne znaczenie dla trenera Zbigniewa Markuszewskiego. Do przerwy goście prowadzili 14:12, ale w drugiej połowie do głosu doszła ekipa Chrobrego, która wygrała ostatecznie 26:23. Aż osiem bramek dla zwycięzców zdobył najskuteczniejszy w tym meczu Maciej Ścigaj.

Drugim rywalem Chrobrego była Warmia Olsztyn. W hali Urania goście już przed przerwą zdołali narzucić swój styl gry, dzięki czemu po pierwszych 30 minutach prowadzili 11:9. W drugiej odsłonie głogowianie narzucili rywalom swój styl gry, bezwzględnie dominując na parkiecie. Wygrana 27:21 odzwierciedlała różnicę dzielącą obie ekipy. Najskuteczniejszym z głogowian i tym razem okazał się Maciej Ścigaj, który zdobył pięć bramek.

Pierwsza część meczu z Jurandem nie ułożyła się po myśli graczy z Głogowa. Chociaż występowali we własnej hali, to goście po 30 minutach prowadzili 14:12. Po zmianie stron miejscowi wzięli się jednak ostro do pracy, dzięki czemu wygrali całe spotkanie 28:25. Po pięć goli zdobyli tym razem Michał Bednarek, Paweł Piętak i Maciej Ścigaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz