poniedziałek, 12 września 2011

Gąbińscy mistrzowie wyjazdów

Dziewięć punktów zdobytych w trzech meczach rozgrywanych na stadionach przeciwników to dorobek, który musi budzić szacunek. Jeśli piłkarze Błękitnych Gąbin dodaliby do tego przynajmniej remisy (nie mówiąc o wygranych) na własnym boisku, byliby w czołówce północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. Pierwszy punkt w tym sezonie wywalczył Amator Maszewo, remisując na wyjeździe z Marcovią 2000 Marki. Niestety, rezerwy Wisły chociaż rozegrały zupełnie niezłe spotkanie, przegrały w Łomiankach.

Błękitni rozgrywali do tej pory trzy mecze w roli gospodarza. Niestety, nie zdołali w nich zdobyć chociażby jednego punktu. Tymczasem na wyjazdach ekipa prowadzona przez trenera Marka Ledziona jest do tej pory niepokonana. Jej kolejną ofiarą padła Korona Szydłowo.

Pierwszego gola gąbinianie zdobyli w 24. minucie. Michał Tomaszewski zagrał długą piłkę do biegnącego prawą stroną boiska Arkadiusza Smagały. Napastnik Błękitnych efektownym lobem z 30 metrów przerzucił piłkę nad bramkarzem, który dalekim wybiegiem usiłował ratować sytuację.

Radość przyjezdnych trwała ledwie kilkadziesiąt sekund. Ekipa Korony na stratę bramki odpowiedziała atakiem, który sfinalizował Kosiorek. Po jego precyzyjnym uderzeniu głową Michał Kłosiński zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki.

W 29. minucie doszło do sytuacji, która wymusiła pierwszą zmianę w ekipie Błękitnych. W walce o górną piłkę Łukasz Kiełbasa głową zderzył się z jednym z obrońców Korony. Obaj padli na ziemię, ale zawodnik gospodarzy dość szybko zdołał wstać, zaś gąbinianin pozostał na murawie. Po kilku minutach opuścił boisko i już na nie nie wrócił, zastąpiony przez Piotra Widzyńskiego.

Kilka minut później okazało się, że limit nieszczęść ekipy trenera Marka Ledziona wcale nie został wyczerpany. Michał Kłosiński zgłosił sędziemu uraz dłoni. Pomoc medyczna nie na wiele się zdała i między słupkami pojawić się musiał Marek Wydra.

Do końca pierwszej połowy gąbinianom nie przydarzyło się już nic złego. Niestety, dobrego również nie. Żadna z ich akcji nie zakończyła się zdobyczą bramkową. Inna rzecz, że goście wyglądali na nieco rozbitych kontuzjami swoich partnerów z drużyny.

Kwadrans po rozpoczęciu połowy można było odnieść wrażenie, że z gospodarzy zupełnie uszło powietrze. Błękitni zaczęli uzyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę. Mieli jednak ogromne problemy ze skutecznością. Kilku idealnych okazji nie wykorzystali Radosław Wiśniewski i Arkadiusz Smagała. Na szczęście w 77. minucie Radosław Wiśniewski zdołał sfinalizować akcję Tomasza Sekleckiego i zdobyć gola na wagę trzech punktów.

Po powrocie do domu okazało się, że poturbowany w pojedynku z obrońcą Korony Łukasz Kiełbasa zdołał dojść do siebie. Marek Kłosiński z kolei trafił do szpitala, gdzie założono mu gips. Okazało się bowiem, że ma złamany palec prawej dłoni. Oznacza to, że przez najbliższe cztery tygodnie będzie wyłączony z treningów.

Pierwszy punkt w czwartej lidze zdołał wywalczyć Amator Maszewo, remisując na wyjeździe z Marcovią 2000 Marki. Do przerwy maszewianie prowadzili 2: po bramkach Marcina Białka i Łukasza Marciniaka. Niestety, po zmianie stron nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu. Miejscowi zdołali wyrównać. Punkt zdobyty na wyjeździe może jednak okazać się przełomem po pięciu kolejnych porażkach. Teraz wypada poczekać na pierwszą w tym sezonie wygraną Amatora.

Po zakończeniu meczu KS Łomianki – Wisła II Płock trener gospodarzy Marek Papszun komplementował ekipę prowadzoną przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego za bardzo dobrą, efektowną grę. Niestety, w futbolu punkty przyznaje się nie za wrażenia artystyczne, a za zdobycze bramkowe. A pod tym względem lepsi okazali się miejscowi, którzy dwukrotnie pokonali bramkarza Wisły II. Płocczanie tymczasem nie zdołali zdobyć żadnego gola.

Korona Szydłowo – Błękitni Gąbin 1:2 (1:1)
Bramki:
Kosiorek (25.) dla Korony oraz Smagała (24.) i Wiśniewski (77.) dla Błękitnych
Sędziował: Jacek Brzuszczyński (Warszawa)
Błękitni: Kłosiński (37. Wydra) - Nowak, Tomaszewski, Kiełbasa (33. Widzyński), Seklecki - Dutkiewicz (70. Różycki), Skierkowski, Niedzielak, Dębicki - Wiśniewski, Smagała (90. Jasiński)
Żółte kartki: Walasiński (Korona) oraz Dutkiewicz, Smagała, Skierkowski, Różycki (Błękitni)

KS Łomianki - Wisła II 2:0 (1:0)
Bramki:
Gac (5.) i Trzebuchowski (52.)
Wisła II: Rak - Skumórski, Kotarski, Bieńkowski, Synowicz - Chmielewski (55. Domeradzki), Koryto (80. Kołodziejski), Hiszpański, Mitura - Kustra (70. Wiejski), Garczewski.
Czerwona kartka: Kotarski (Wisła)
Marcovia 2000 Marki - Amator Maszewo 2:2 (1:2)
Bramki dla Amatora: Białek (31.) i Marciniak (41.)

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Huragan Wołomin - Nadnarwianka Pułtusk 1:0, Korona Szydłowo - Błękitni Gąbin 1:2,
MKS Przasnysz - Kasztelan Sierpc 2:1, GKP Targówek - MKS Ciechanów 4:1, Tęcza 34 Płońsk - Mławianka Mława 0:2, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wkra Żuromin 1:0 (mecz został przerwany w 89. minucie. Przy stanie 1:0goście zeszli z boiska. Wynik spotkania zweryfikuje Mazowiecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej). Pauzował Bug Wyszków.
Tabela: 1. Bug 12, 2. Targówek 12, 3. Kasztelan 12, 7. Wisła II 9, 10. Błękitni 9, 16. Amator 1