środa, 21 września 2011

Jutrzenka gotowa do gry


Już w sobotę 24 września piłkarki ręczne Jutrzenki wybiegną na parkiet hali płockiego Chemika, aby zainaugurować swój debiutancki sezon w pierwszej lidze. Pierwszym rywalem podopiecznych trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego będzie Sparta Oborniki Wielkopolskie.AZS PWSZ Jutrzenka to zdecydowanie najmłodszy zespół w kobiecej pierwszej lidze. Najstarsza z zawodniczek ma dopiero 22 lata. 18-osobowa kadra opiera się na szczypiornistkach z roczników 1993-1994. Dla sporej części ekipy oznacza to więc podwójne obciążenia i konieczność godzenia występów w rywalizacji seniorek z rozgrywkami juniorskimi.

Przed rozpoczęciem ligowych płocczanki swoją formę sprawdziły, startując w towarzyskim turnieju puchar wiceprezesa AZS AWF Warszawa. W zawodach startowało pięć ekip. Poza gospodarzami i drużyną z Płocka były to AZS UW Warszawa oraz dwie ekipy WSKFiT Pruszków.

Najlepsze okazały się zawodniczki AZS AWF, zgarniając puchar ufundowany przez swego wiceprezesa. Druga lokata przypadła Jutrzence. Płocczanki swój udział w turnieju zaczęły od pokonania AZS AWF Warszawa 18:17 (9:8). Później przyszła porażka z AZS UW Warszawa 17:19 (9:11). A na koniec były wygrane z WSKFiT Pruszków 15:12 (8:5) i WSKFiT II 6:12 (10:7). Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Marta Pietrzak z Jutrzenki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz