środa, 21 września 2011

Świetna postawa koszykarek

Zawodniczki Mon-Polu okazały się najlepsze w ogólnopolskim turnieju koszykówki juniorek, który rozegrany został w Płocku. Tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki imprezy otrzymała płocczanka Iweta Nowak. W zawodach wzięło udział osiem zespołów z całej Polski. Prawie wszystkie startujące w Płocku ekipy w minionym sezonie należały do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Uczestniczące w rywalizacji drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. W pierwszej z nich znalazły się: MKS KUSY Szczecin, Błękitny Delfin Bydgoszcz, SKS 12 Warszawa oraz KKS Olsztyn. W drugiej natomiast grały: Mon-Pol Płock, VBW GTK Gdynia, UKS Aleksandrów Łódzki i KS Piaseczno.

Płocczanki swój udział w turnieju rozpoczęły od porażki 67:75 z faworyzowanym VBW GTK Gdynia. W kolejnym meczu ograły 62:48 KS Piaseczno. Na zakończenie fazy grupowej gospodynie turnieju wygrały z UKS Aleksandrów Łódzki 53:39. Dzięki temu zajęły drugie miejsce w swej grupie, dające awans do półfinału. W meczu decydującym o wejściu do finału Mon-Pol zmierzył się z najlepszym zespołem drugiej grupy Błękitnym Delfinem Bydgoszcz. Płocczanki okazały się zdecydowanie lepsze, wygrywając 68:54. Tymczasem w drugim półfinale ekipa z Gdyni rozbiła KKS Olsztyn 98:50. A to oznaczało, że w finale dojdzie po raz drugi do płocko-gdyńskiej konfrontacji.

Koszykarki z Płocka rozpoczęły od dwóch dwupunktowych akcji, ale rywalki nie pozostawały dłużne. Ostatecznie nieznacznie wygrały pierwszą kwartę. W drugiej jednak miały już niewiele do powiedzenia. Na przerwę płocczanki schodziły prowadząc 42:26.

Trzecia kwarta została zagrana na remis i o wszystkim decydowała ostatnia część spotkania. Zawodniczki z Gdyni ostro rzuciły się do odrabiania strat, ale nie miały na tyle siły, aby zredukować swój cały punktowy deficyt. Ostatecznie Mon-Pol wygrał 72:66, dzięki czemu dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie zdobył pierwsze miejsce w całym turnieju. Trzecia lokata przypadła w udziale Błękitnemu Delfinowi, a czwarta UKS-owi Aleksandrów Łódzki. Tytuł MVP zawodów przypadł w udziale Iwetcie Nowak z Płocka.