wtorek, 20 września 2011

Nie tylko Kinga i Karolina

Cztery złote medale, dwa brązowe i jedenaście rekordów życiowych to dorobek lekkoatletów z płockich klubów na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (rocznik 1996 i młodsi), które odbyły się w Kozienicach. Złote medale zdobyły z dużą przewagą nad przeciwniczkami Kinga Nisztor w skoku wzwyż, Karolina Ciesielska w biegu na trzysta metrów, Dominika Orlikowska w rzucie oszczepem oraz sztafeta 4x100 dziewcząt MUKS Płock. O ile do swoich sukcesów przyzwyczaiły nas Kinga i Karolina o tyle podczas MMM nastąpiła eksplozja niesamowitej formy Dominiki. Posyłając oszczep na odległość 35.82 m pokonała drugą w konkursie zawodniczkę o ponad siedem metrów! To oczywiście najlepszy życiowy rezultat zawodniczki MUKS Płock. Cała trójka zakwalifikowała się do mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się w pierwszy weekend października w Kielcach.Jak się okazało, Dominice Orlikowskiej do złota wystarczyłby wynik, jaki uzyskała w drugiej próbie - 29 metrów i 38 centymetrów. Jednak w finałowej serii rzutów rezultaty uzyskane przez płocczankę przeszły najśmielsze oczekiwania. Dwukrotnie posłała oszczep za magiczną barierę trzydziestu metrów i to sporo. Rekord życiowy ustanowiła w pierwszej finałowej próbie. Pozostałe zawodniczki w konkursie rzutu oszczepem były tylko tłem dla zawodniczki MUKS, mimo, że aż sześć z nich również ustanowiło rekordy życiowe. 

Kinga Nisztor z MLKL Płock okazała się bezkonkurencyjna w konkursie skoku wzwyż, na trzecich już z rzędu zawodach poprawiając rekord życiowy. Drugą zawodniczką w konkursie Karolinę Gawrzydek z Olympu Błonie zostawiła na wysokości 155 cm. Złoty medal mistrzostw zapewniła sobie pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 158 cm w drugiej próbie. To było jednak mało dla płocczanki. Ominęła kolejną wysokość 161 cm , by zaatakować swój rekord życiowy sprzed tygodnia i odniosła pełen sukces. Poprzeczka na wysokości 163 cm pozostała nietknięta po jej skoku w drugiej próbie i płocczanka mogła cieszyć się nowym rekordem życiowym.

Anna Kowalska również z MLKL wyrasta natomiast na płocką specjalistkę w biegach przez płotki. W Kozienicach powtórzyła swój wynik z mistrzostw Mazowsza przybiegając na metę na trzecim miejscu. Jak się okazało wystartowała w najsilniej obsadzonym biegu, z którego pierwsze trzy zawodniczki zajęły miejsca na podium.

Tymczasem Karolina Ciesielska z MUKS w Kozienicach wystartowała na dystansie 300 metrów i nie dała szans rówieśniczkom. Mimo, że druga i trzeci zawodniczka na tym dystansie pobiły swoje rekordy życiowe to do płocczanki zabrakło im ćwierć sekundy. Orlikowska, Ciesielska i Nisztor pozostają wśród głównych kandydatek z Płocka na medalowe pozycje podczas mistrzostw Polski.

- Mistrzostwa Polski rządzą się jednak swoimi prawami, różne rzeczy mogą się wydarzyć, lepiej być miło zaskoczonym, niż rozczarowanym - studzi nastroje jeden z trenerów MLKL Płock Mariusz Kusy. - Oczywiście nasze zawodniczki są w czołówce, Kinga uzyskała drugi w Polsce wynik w tym roku w skoku wzwyż wśród swoich rówieśniczek, ale na mistrzostwach Polski dochodzi dodatkowy stres i trudno cokolwiek przewidywać - dodaje.

Prowadzona przez Mariusza Kusego dyskobolka Marlena Wronka ustanowiła w Kozienicach swój rekord życiowy (34.11 m), a i tak nie zmieściła się na podium mistrzostw międzywojewódzkich zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ale dwie rywalki, które ją wyprzedziły również ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. - Poziom konkursu rzutu dyskiem był bardzo wysoki - podsumowuje Kusy.

Na podium biegu na 600 metrów zmieścił się natomiast Maciej Banaszkiewicz z MUKS Płock również ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Poza zasięgiem rywalek okazała się też sztafeta dziewcząt 4 x 100 metrów bijąc drugie w swojej konkurencji rywalki o ponad sekundę. Sztafeta pobiegła w składzie: Klaudia Ważyńska, Karolina Ciesielska, Katarzyna Mielewczyk i Monika Braun.

W klasyfikacji mistrzostw MUKS Płock z 12 punktami zajął 13. miejsce, a MLKL z dziewięcioma 17. w stawce 38 klubów z dwóch województw - mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego.

Miejsca pozostałych płocczan: Kacper Radecki (MLKL, 8 miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - 10.43 m; 10. miejsce w rzucie dyskiem - 33,91, rekord życiowy), Klaudia Ważyńska (MUKS, 9 miejsce na 100 m - 13.63, r.ż.), Michał Dyja (MUKS, 16. miejsce na 100 m - 12.70 oraz 9. miejsce w skoku w dal - 4.77), Monika Braun (MUKS, 8. miejsce na 600 m  - 1:46.21, r.ż.), Katarzyna Kochanowska (MUKS, 10 miejsce na 600 m - 1:48.59), Aleksandra Łukasiak (MUKS, 12. miejsce - 1:49.14), Iwona Niska (MLKL, 7. miejsce w pchnięciu kulą 3 kg - 9.73, r.ż. oraz 7. miejsce w rzucie oszczepem 600 g -  25.26, r.ż), Marlena Wronka (MLKL, 9. miejsce w pchnięciu kulą - 9.22), Andżelika Mianecka (MUKS, 14. miejsce na 300 m - 46.74, r.ż.); Katarzyna Mielewczyk (MUKS, 19. miejsce na 300 m - 47.47), Krzysztofa Warda (MUKS 11. miejsce na 1000 m - 3:25.72), Joanna Kralska (MUKS, 14. miejsce na 1000 m - 3:32.24), Kinga Nisztor (MLKL, 9. miejsce w rzucie oszczepem - 24.73), Eliza Strzembeczna (MUKS, 12. miejsce w rzucie oszczepem - 19.72, r. ż.), Anna Kowalska (MLKL, 13. miejsce w rzucie oszczepem - 19.40).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz