piątek, 2 września 2011

Czas na przełamanie


Flota Świnoujście będzie kolejnym rywalem piłkarzy Wisły. Dla nafciarzy to wyjątkowo niewygodny przeciwnik. Na cztery mecze z Flotą rywale wygrywali trzykrotnie, natomiast tylko raz górą byli płocczanie. Mecz Wisła – Flota zostanie rozegrany na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku w niedzielę 4 września o godzinie 18.30. Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Wajda z Żywca. Drużyna ze Świnoujścia, podobnie jak Wisła, zdobyła w sezonie 2011/2012 osiem punktów, wygrywając dwa mecze, dwa remisując oraz dwa przegrywając. Nafciarze, którzy na trzecie zwycięstwo czekają od drugiej kolejki obecnego sezonu, zapowiadają walkę o trzypunktową zdobycz.Świnoujska Flota po sześciu kolejkach obecnego sezonu zajmuje w ligowej tabeli dziewiąte miejsce. Wisła jest natomiast jedenasta. Podobnie jak Ruch Radzionków, Kolejarz Stróże i Warta Poznań, zespoły, które zmierzą się w Płocku w najbliższą niedzielę, mają na swoim koncie po osiem punktów. O miejscach w tabeli decyduje więc w tym przypadku stosunek bramek. Najlepszym z wymienionej grupy pochwalić się może Ruch, najsłabszym Wisła.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu z Floty odeszło kilku doświadczonych zawodników. Aż czterech z nich trafiło, podobnie jak trener Peter Nemec, do Arki Gdynia. Najbardziej rutynowanym z obecnych zawodników Floty jest Ferdinand Chi Fon, który ma na koncie 84 mecze w ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił jednak tylko osiem goli, co jak na napastnika nie jest oszałamiającym dorobkiem. Niemałym dorobkiem meczów w ekstraklasie pochwalić się mogą również Piotr Tomasik i Ivan Udarević.

Płoccy piłkarze bardzo starannie przygotowywali się do pojedynku z Flotą. Sztab trenerski wiele zwracał na niuanse taktyczne, ale nie zabrakło również treningów strzeleckich. W ostatnich zajęciach nie brali udziału kontuzjowani Rafał Zembrowski oraz Robert Chwastek. Natomiast Artur Wyczałkowski miał zajęcia indywidualne. Sztab medyczny Wisły robi wszystko, aby przed meczem z Flotą kapitan płockiego zespołu był gotowy do gry. Wśród ćwiczących piłkarzy Wisły pojawił się Jacek Góralski, dziewiętnastoletni wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, grający ostatnio w Victorii Koronowo jako środkowy pomocnik.

Ostatni rozruch przed meczem z Flotą został zaplanowany na sobotni poranek. Później zaś piłkarze udadzą się do Galerii Mazovia, gdzie od 13.00 będą rozdawać autografy i odpowiadać na pytania fanów. Zarówno Galeria Mazovia jak i płocka Wisła przygotowały różne konkursy dla osób, które zdecydują się wybrać na sobotnie spotkanie z piłkarzami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz