piątek, 2 września 2011

Regaty o Puchar Wrzosu bez dryfu

Tegoroczna, 41. już edycja regat żeglarskich o Puchar "Wrzosu" i Prezydenta Płocka połączona została z drugim, a zarazem ostatnim etapem kampanii promocyjnej Urzędu Miasta Płocka "Zero dryfu", która zachęcić ma tzw. weekendowych turystów do odwiedzenia Płocka. W sobotę żeglarze opanują Wisłę między 632 a 635 kilometrem rzeki. Przewidziano trzy wyścigi w czterech klasach: Omega, Omega Sport, T, T1, T2 i T3. Obok, na Wiśle i na nabrzeżu trwać będą bezpłatne imprezy promocyjne dla turystów i mieszkańców miasta.Turyści i płocczanie będą mogli skorzystać z pięciu  bezpłatnych rejsów statkiem spacerowym po Wiśle (pierwszy o 13.15, ostatni o 16.15), a ograniczeniem będzie jedynie liczba wolnych miejsc na jednostce. Tymczasem już 11 rano spod zoo wyruszy w pierwszy bezpłatny kurs Ciuchcia Tumska. Tu również jedynym ograniczeniem będzie ilość wolnego miejsca. Ciuchcia będzie wyjeżdżała spod zoo o pełnych godzinach aż do 15.00. Trasa kończyć się będzie przy molo. Tam na chętnych czeka kolejna atrakcja - zwiedzanie amfiteatru. Od 11.15 do 16.15 co godzina po obiekcie będzie oprowadzana jedna grupa. Na koniec zaplanowano śpiewanie szantów na molo oraz Familijny Festival "Zakończenie Lata".

Start pierwszego wyścigu regat zaplanowano na godzinę 11.00. Między 16.00 a 16.30 zaplanowano ogłoszenie wyników i uroczyste zamknięcie zawodów. Zapisy na regaty przyjmowane będą w biurze regat umiejscowionym w PTTK Morka w dniu zawodów od godziny 8.00 do 9.45. Wpisowe wynosi 30 zł.

W ubiegłym roku w jubileuszowych 40. regatach wystartowały aż 62 załogi. W najlicznie obsadzonej klasie T1 zwyciężyła osada sternika Sławomira Krajewskiego na jachcie Odysseus z Klubu Żeglarskiego Morka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz