piątek, 16 września 2011

Czas na Nielbę


W trzeciej kolejce sezonu 2011/2012 PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zmierzą się we własnej hali w Nielbą Wągrowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 17 września o 17.00. Po dwóch pierwszych kolejkach Orlen Wisła zajmuje w tabeli drugie miejsce z kompletem czterech punktów (ekipa Vive Targów Kielce prowadzi dzięki lepszemu stosunkowi bramek). Sobotni rywale nafciarzy przegrali dwa pierwsze mecze i są na przedostatnim miejscu tabeli, będąc jedną z czterech ekip, które nie zdołały zdobyć jeszcze żadnego punktu. Pojedynek powinien jednak płockim kibicom dostarczyć wielu emocji, ponieważ w drużynie z Wągrowca występuje kilku byłych zawodników Wisły.W pierwszej kolejce Nielba uległa w Ciechanowie tamtejszemu Jurandowi 26:29 (12:13). W bramce drużyny z Wągrowca nieźle spisał się wychowanek Wisły Adrian Konczewski. Z jedną zdobytą bramką zakończył spotkanie Łukasz Białaszek, kolejny wychowanej płockiego klubu, grający na lewym skrzydle. Sześć goli na swoim koncie zapisał kreujący grę Nielby Bartosz Świerad, kolejny z wychowanków Wisły. Trzykrotnie na listę strzelców wpisywał się Alosza Szyczkow, pochodzący z Ukrainy prawoskrzydłowy, który również ma na swoim koncie epizod w płockim klubie.

W drugiej kolejce Nielba podejmowała Vive Targi Kielce. Do przerwy gospodarze prowadzili niespodziewanie 14:13, ale ostatecznie ulegli wicemistrzom Polski 28:35. W składzie ekipy z Wągrowca tym razem nie było Aloszy Szyczkowa. Łukasz Białaszek zdobył jednego gola, a Bartosz Świerad dwa. W bramce tradycyjnie pojawił się Adrian Konczewski.

Chociaż Nielba, przynajmniej teoretycznie, w konfrontacji z mistrzem Polski stoi na straconej pozycji, jednak na pewno zrobi wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Możemy się więc spodziewać wielu sportowych emocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz