czwartek, 4 sierpnia 2011

Zwycięstwo w Darmstadt


Prowadzona przez trenerów Grzegorza Wenerskiego i Jacka Kozłowskiego drużyna płockich siedemnastolatków okazała się najlepsza w turnieju juniorów, który został rozegrany z okazji stulecia niemieckiego klubu SV Eberstadt. Niewielka miejscowość, w której w 1911 roku został założony klub piłkarski, obecnie jest dzielnicą Darmstadt – partnerskiego miasta Płocka.W jubileuszowym turnieju wystartowało osiem zespołów, z których dwa reprezentowały miasta partnerskie Darmstadt. Poza Płockiem była to włoska ekipa A.C. Real S. Eufemia z Brescii we Włoszech. Pozostałe kluby pochodziły z Darmstadt i okolicy: Germania Eberstadt, FC 07 Bensheim, TV Lorsch, SV Weiterstadt, JSG Gernsheim/Biebesheim, FC Alsbach.

Płocczanie od pierwszego meczu grali skutecznie w ataku, ale przede wszystkim doskonale spisywali się w grze defensywnej. Żaden z przeciwników nie był w stanie pokonać płockich bramkarzy. Podopieczni trenerów Wenerskiego i Kozłowskiego zanotowali na swoim koncie tylko jeden bezbramkowy remis z ekipą FC 07 Bensheim. Szybko stało się jasne, że właśnie z tym zespołem Płock walczył będzie o pierwsze miejsce w turnieju. A że przy podziale punktów w bezpośrednim meczu o końcowym zwycięstwie musiał decydować lepszy stosunek bramek, płocczanie urządzili sobie istny festiwal strzelecki w konfrontacji z JSG Gernsheim/Biebesheim. Wynik 14:0 nie pozostawia złudzeń, która drużyna była lepsza. Dzięki tej efektownej wygranej Płock w całym turnieju uzbierał aż 22 gole, nie tracąc żadnego. I dzięki temu mógł cieszyć się z pierwszej lokaty w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Płock, 2. FC 07 Bensheim, 3. A.C. Real S. Eufemia, 4. JSG Gernsheim/Biebesheim, 5. SV Weiterstadt, 6. Germania Eberstadt.
W ekipie Płocka występowali:
Seweryn Truskolaski, Dariusz Gorczyczewski, Adrian Piankowski, Michał Kołodziejski, Mariusz Śnieć, Mateusz Magierski, Adam Kotarski, Bartosz Wiśniewski, Przemysław Armata, Kamil Osiecki, Hubert Dobrzyński (Wisła Płock); Marek Tyburski, Adam Tyburski, Adrian Grabowski, Damian Grabowski (PKS Imielnica Płock), Artur Mosakowski, Bartłomiej Krul (Mazowsze Płock) oraz Arkadiusz Górecki (Mazur Gostynin).

1 komentarz:

  1. gratulacje oby tak dalej trzymać!!!!!.brawo ADRIANKU(GRABOŚ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń