czwartek, 4 sierpnia 2011

Zabójcza skuteczność

Aż cztery bramki zdobył Bartłomiej Dębicki z Błękitnych Gąbin w wyjazdowym meczu sparingowym z Kormoranem Łąck, wygranym przez jego zespół aż 7:1. Świeżo upieczeni czwartoligowcy z Gąbina w okresie przygotowawczym prezentują wyborną dyspozycję strzelecką. Błękitni zainaugurują czwartoligowy sezon 2011/2012 podejmując Mławiankę Mława w sobotę 13 sierpnia o 14.00. Wcześniej jednak, w sobotę 6 sierpnia o 11.30 mają jeszcze w planie kontrolny pojedynek z Orłem Goleszyn. Gospodarzem tego pojedynku będzie ekipa grająca obecnie w płockiej klasie okręgowej.

Początek meczu z Kormoranem nie zapowiadał aż tak efektownej wygranej Błękitnych. Wprawdzie pierwsze dwie sytuacje wypracowali sobie gąbinianie, ale później gospodarze coraz częściej przedostawali się pod bramkę Marka Wydry. Najpoważniejszym problemem obu zespołów dość długo pozostawała jednak kiepska skuteczność.

Wszystko zmieniło się dopiero w 39. minucie, gdy Arkadiusz Smagała rozprowadził kontratak, wykończony przez Bartłomieja Dębickiego strzałem do pustej bramki. Wkrótce po zmianie stron dał o sobie znać wprowadzony po przerwie Krzysztof Różycki, atakując prawy skrzydłem. A jego podanie do Arkadiusza Smagały było na tyle precyzyjne, że ten nie miał najdrobniejszych problemów z ulokowaniem piłki w siatce. Trzeciego gola dla Błękitnych zdobył kilka minut później Michał Tomaszewski, wykorzystując dośrodkowanie Mateusza Nowaka z rzutu rożnego.

Na czwartą bramkę trzeba było poczekać nieco ponad dziesięć minut. Po zagraniu Krzysztofa Różyckiego ponownie najsprytniejszy w polu karnym Kormorana okazał się Bartłomiej Dębicki.

Gospodarze honorowe trafienie zaliczyli w 66. minucie dzięki przytomności umysłu Adama Szmita. Błękitni szybko jednak sprowadzili ich na ziemię i w 74. minucie zdobyli piątego gola. A na listę strzelców ponownie wpisał się Bartłomiej Dębicki, kompletując hat-tricka. Szybko okazało się jednak, że nie zamierza poprzestawać na trzech golach, bo już w 77. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Damianie Jóźwiaku. Wynik meczu ustalił w 83. minucie Krzysztof Różycki po podaniu Dominika Dutkiewicza.

Kormoran Łąck – Błękitni Gąbin 1:7 (0:1)
Bramki: Szmit (66.) dla Kormorana oraz Dębicki 4 (39., 63., 74. i 77. - karny), Smagała (48), Tomaszewski (52.) i Różycki (83.)
Błękitni: Wydra (46. Kłosiński) - Nowak, Tomaszewski, Kiełbasa (72. Jasiński), Skierkowski (72. Paczkowski) - Dutkiewicz (46. Jóźwiak), Dębicki, Niedzielak, Widzyński (46. Seklecki) - Wiśniewki (46. Różycki), Smagała (72. Dutkiewicz).