wtorek, 2 sierpnia 2011

Prezydent podziękował za Olimpiadę

Kilkanaścioro sportowców, którzy reprezentowali miasto w rozgrywanych w Płocku finałach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Mazowsze 2011" zostało uhonorowanych przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego listami gratulacyjnymi i torbami upominków. Skromna uroczystość miała miejsce w bocznym skrzydle ratusza, gdzie obok sportowców stawili się także trenerzy.

Listy gratulacyjne i prezenty przygotowano dla trzynastu piłkarzy ręcznych z SKF Wisła Płock i MUKS 21 Płock, dla siedmiorga lekkoatletów z MLKL Płock i MUKS Płock oraz dla ich jedenastu trenerów. Wśród uhonorowanych znalazła się jedyna medalistka, która stanęła na podium OOM w Płocku - Dominika Muraszewska z MUKS Płock (srebrny medal w biegu na 800 metrów).

- Dla was była to jedna z wielu przygód, oby nie najważniejsza w życiu - powiedział do młodych sportowców prezydent miasta. - Chciałbym byście odnosili dalsze sukcesy. W mojej wizji rozwoju miasta sport odgrywa ogromną rolę. Ważna są miliony wydawane na piłkarzy ręcznych i piłkarzy nożnych, ale ważną rolę, myślę, że nawet ważniejszą odgrywa wychowanie młodych ludzi przez sport.

- Olimpiada była niesamowitą przygodą dla tych młodych ludzi, a wszyscy trenerzy poczuli doniosłość tej imprezy na której panowały zdrowe emocje i zdrowa atmosfera, oby więcej było takich wydarzeń z naszym udziałem - powiedział trener reprezentacji Mazowsza w piłce ręcznej Bogdan Janiszewski.

Młodzi płoccy sportowcy rywalizowali w finałach OOM w sportach letnich również poza Płockiem. Wioślarze z PTW Budowlani wywalczyli w Poznaniu cztery złote i trzy brązowe medale, pływacy z KP MZOS Płock jeden brązowy w finałach rozgrywanych w Warszawie i dziewczęta z AZS PWSZ Jutrzenka  Płock w reprezentacji Mazowsza w piłce ręcznej wywalczyły brązowy medal w turnieju rozegranym w Ciechanowie. Płocczanie startowali z powodzeniem również w finałach OOM w innych dyscyplinach nie zaliczanych do sportów letnich, które znalazły się poza programem OOM Mazowsze 2011.

W klasyfikacji klubowej XVII OOM w sportach letnich Mazowsze 2011, najwyższe miejsce z płockich klubów (29.) zajęli PTW Budowlani. Na 49. miejscu znalazła się SKF Wisła Płock, na 89. KP MZOS Płock, na 140 MUKS Płock, na 357 AZS PWSZ Jutrzenka Płock i na 472 MLKL Płock. Ogółem sklasyfikowano 818 klubów.