środa, 3 sierpnia 2011

Pożegnanie z pucharem

Aż osiem bramek zobaczyli kibice, którzy pojawili się na Izo Arenie w Boguchwale, aby obejrzeć mecz wstępnej rundy Pucharu Polski Resovia – Wisła Płock. Rzeszowianie okazali się w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi, wygrywając 5:3. Trener Mieczysław Broniszewski nie zabrał ze sobą wszystkich graczy pierwszego składu, a rezerwowi okazali się za słabi by awansować na centralny szczebel rozgrywek Pucharu Polski.W Płocku zostali między innymi Łukasz Nadolski, Artur Wyczałkowski, Ariel Jakubowski, Matar Gueye oraz Daniel. Okazało się, że grająca w dość eksperymentalnym zestawieniu płocka defensywa jest dziurawa jak szwajcarski ser. Gracze odpowiedzialni za destrukcję, którzy nie mieszczą się w pierwszym składzie, muszą solidnie popracować. Inaczej w razie nadmiaru kartek lub kontuzji graczy z pierwszego zespołu może być nieciekawie pod płocką bramką, tak jak w Boguchwale.

Rzeszowianie, którzy występowali w roli gospodarzy, już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Davida Kwieka. Po przerwie wcale nie było lepiej. Dwa kolejne gole dołożył Peter Zahradnik, Jacka Skrzyńskiego pokonał również niechciany w Płocku Piotr Piechniak.

Dwa gole dla Wisły zdobył Kamil Biliński, do siatki Resovii trafił również Eividas Zagurskas. Porażka 3:5 chwały Wiśle na pewno nie przynosi, chociaż nie da się ukryć, że jadąc w eksperymentalnym składzie na mecz z tak bardzo niewygodnym rywalem ekipa trenera Mieczysława Broniszewskiego musiała liczyć się z możliwością zakończeniu udziału w Pucharze Polski w rundzie wstępnej.

Resovia Rzeszów - Wisła Płock 5:3 (2:0)
Bramki:
Kwiek 2 (6. i 13.), Zahradnik 2 (51. i 80.) i Piechniak (56. – karny) dla Resovii oraz Zagurskas (54.) i Biliński 2 (59. i 89.) dla Wisły
Resovia: Witiw – Horodeński, Baran, Koubek, Bogacz – Kot (46. Piechniak), Nikanowicz, Kwiek (64. Cygnar), Zahradnik – Płonka (57. Hajduk), Czeneskow.
Wisła: Skrzyński - Zembrowski, Kursa, Edison, Pielak - Jaroń, Sielewski (46. Adamczyk), Zagurskas, Kamiński (70. Drężewski), Ricardinho - Biliński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz