piątek, 19 sierpnia 2011

Jeszcze jedna Olimpia


Po „wyjazdowym” (Wisła była gościem meczu rozgrywanego w Płocku) remisie 1:1 z Olimpią Elbląg Wisła podejmować będzie na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku Olimpię z Grudziądza. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 20 sierpnia o 18.30. Najbliższy rywal ekipy prowadzonej przez trenera Mieczysława Broniszewskiego w pierwszoligowej tabeli zajmuje trzynastą lokatę z czterema punktami zdobytymi dzięki jednej wygranej i jednemu remisowi. Zespół z Grudziądza, dla którego jest to debiutancki sezon w pierwszej lidze, przegrał w tym sezonie dwa mecze.Drużyna z Grudziądza jeszcze kilka lat temu występowała w kujawsko-pomorskiej klasie okręgowej. W sezonie 2004/2005 Olimpia grała już w czwartej lidze. Sezony 2009/2010 i 2010/2011 to już gra w drugiej lidze. Grudziądzanie jako pierwszy z drugoligowców zapewnili sobie awans na zaplecze ekstraklasy. W pewnym momencie pojawiły się wprawdzie informacje, że Olimpia może nie wystartować w pierwszoligowych rozgrywkach sezonu 2011/2012, ale ostatecznie zespół przystąpił do gry.

Grudziądzanie rozpoczęli swoje pierwszoligowe występy od zaskakującej wygranej 2:0 z Kolejarzem w Stróżach. W drugiej kolejce przegrali jednak 0:2 wyjazdowy pojedynek z Bogdanką Łęczna. W trzeciej kolejce Olimpia po raz pierwszy wystąpiła w roli gospodarza, remisując 1:1 z faworyzowanym GKS-em Katowice. Czwarta kolejka to porażka 0:1 u siebie z Zawiszą Bydgoszcz. Co ciekawe, arbiter tego spotkania nie uznał aż czterech goli zdobytych przez gospodarzy.

W ekipie z Grudziądza nie ma nazwisk, które futbolowego kibica rzuciłyby na kolana, jednak jest aż 11 piłkarzy, którzy poznali smak gry w ekstraklasie. Najbardziej doświadczony z nich to pozyskany z GKS-u Katowice napastnik Janusz Dziedzic, który wystąpił w 91 spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których zdobył 20 goli (w barwach GKS-u Bełchatów i Arki Gdynia).

W ekipie z Płocka żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje, więc trener Mieczysław Broniszewski będzie miał spore pole manewru. Nie wiadomo jednak, czy pozostawi skład z meczu przeciwko Olimpii Elbląg, czy też wróci do wcześniejszego ustawienia. Wiadomo natomiast, że w Wiśle nie zagra jednak Tomasz Jarzębowski. Były gracz warszawskiej Legii pozytywnie przeszedł testy w płockim klubie, ale umowa z nim nie zostanie podpisana z powodów finansowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz