piątek, 19 sierpnia 2011

Czas powalczyć o awans


W niedzielę 21 sierpnia o 14.30 Mustangi zagrają z Warriors Zabrze w pierwszym pojedynku Rundy Dzikich Kart. Wygrana w tym spotkaniu otworzy futbolistom amerykańskim z Płocka drogę do półfinału tegorocznych rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. A to pierwszy krok w kierunku walki o awans do pierwszej ligi. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Stoczniowca przy ulicy Kolejowej 5.Mustangi rozegrały w swojej grupie PLFA II sześć meczów, z których wygrały pięć, a poległy tylko w konfrontacji z Warsaw Spartans. Stołeczna ekipa z kompletem zwycięstw awansowała bezpośrednio do półfinału drugiej ligi. Mustangi tymczasem muszą przebijać się przez Rundę Dzikich Kart. Podobnie zresztą jak Wojownicy ze Śląska, dla których droga do play-off okazała się dużo bardziej wyboista niż dla ekipy z Płocka.

Warriors pokonali najpierw debiutanta z Tychów, a później ograli na wyjeździe kolejnego beniaminka Saints Częstochowa. Po porażce z Gliwice Lions Wojownicy mogli sobie dopisać kolejne punkty dzięki walkowerowi oddanemu przez Radom Rocks. Później przyszła kolejna przegrana. Tym razem z Cracow Knights. Tym samym Warriors musieli w swojej grupie zadowolić się trzecim miejscem. Oznacza to, że chcąc awansować do finału musieliby oni wygrać aż trzy mecze wyjazdowe. Pierwszą przeszkodą dla Warriors będą Mustangi z Płocka, które słyną przede wszystkim z twardej, siłowej gry.

Zwycięzca niedzielnego spotkania zmierzy się 4 września w Gliwicach z tamtejszymi Lions, czyli zwycięzcą Grupy Południowej PLFA II. To spotkanie wyłoni drugiego finalistę drugoligowych rozgrywek w sezonie 2011.

Niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Wiele może w nim zależeć od postawy płockich defensorów, którzy należą do najlepszych formacji na zapleczu ekstraklasy. – To dla nas bardzo ważny mecz, który musimy wygrać. Porażka oznacza utratę wszelkich szans na awans. Damy z siebie wszystko, zamierzamy wygrać niedzielne spotkanie wysoko i jechać na kolejny mecz tym razem półfinałowy do Gliwic. Mamy informacje o zespole z Zabrza. Taktyka jest już dopracowana, jesteśmy dobrze przygotowani kondycyjnie i mentalnie – mówi Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangów. – W niedzielę wyjdziemy na boisko, by udowodnić że jesteśmy w wysokiej formie i porażka w stolicy była tylko chwilową słabością.


Porażka z Warriors równałaby się dla Mustangów z zakończeniem tegorocznych rozgrywek. W razie wygranej płocczanie awansują do półfinału, w którym ich rywalami będą Gliwice Lions. Po ewentualnej przegranej w Gliwicach Mustangi walczyłyby o trzecie miejsce w PLFA II i walka z AZS Silesia Miners, która zajęła trzecie od końca miejsce w PLFA I.

Wygrana w Gliwicach równałaby się natomiast z awansem do finału. Wygrana w nim to awans do pierwszej ligi. W razie porażki pozostaje gra w Płocku o awans z przedostatnią ekipą PLFA I – Zagłębie Steelers.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz